Notowania

paweł graś
18.05.2013 07:00

Tusk jest doceniany na Zachodzie

Paweł Graś przekonuje, że nasz premier otrzymuje za granicą bardzo wysokie noty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Brankiewicz)

*Donald Tusk szefem Komisji Europejskiej? Kolejny raz, za sprawą niemieckich polityków, wraca dyskusja na temat następcy Jose Barroso. *

Cieszą nas dobre opinie o Polsce - mówi rzecznik rządu. Zdaniem Pawła Grasia, tak należy postrzegać doniesienia dotyczące europejskiej kariery premiera. _ - Polska, pomimo sztormów, dobrze radzi sobie w kryzysie i ciągle jest krajem, który wskaźniki, choćby PKB, utrzymuje na wysokim poziomie, który dobrze sobie radzi z reformą finansów publicznych i z gospodarką - _ mówi Graś.

Według rzecznika rządu_ wspólny wysiłek Polaków _jest w Europie doceniany. _ - Jesteśmy tego świadkami niemal przy każdej wizycie Pana premiera za granicą, że zarówno Polska, jak i on, w oczach polityków Zachodu otrzymują jak najwyższe oceny _- twierdzi Paweł Graś.

Rzecznik rządu dodał, że premier wielokrotnie mówił, iż jego priorytetem jest dokończenie tej kadencji, zrealizowanie programu, z którym PO szła do ostatnich wyborów parlamentarnych.

- _ I to jest bardzo wyraźny i powtarzany przez niego sygnał, natomiast przed nami jest bardzo dużo niewiadomych: zbliżają się wybory europejskie, nie wiadomo jak układ sił po wyborach w Parlamencie Europejskim się rozłoży, w związku z tym na takie czysto personalne spekulacje jeszcze jest za wcześnie _ - mówi Graś.

Obecnie przewodniczącym Komisji Europejskiej jest Portugalczyk Jose Manuel Barroso. Jego kadencja kończy się 31 października 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliard euro kary dla Polski. Przez Tuska? Kara, jaką chce nałożyć na nas Komisja Europejska, ma być naliczana od 2010 roku.
Los Gowina w zawieszeniu. Tusk zdecyduje w... Premier zapowiedział, że będzie kandydował na szefa PO. - _ Niezależnie od decyzji, co do sposobu wyboru nowego przewodniczącego _.
Sam na placu boju o korzystny dla Polski VAT Przed szczytem pojawiły się pomysły, by nie pozwolić kilku państwom, takim jak Polska, na finansowanie tego podatku z budżetu europejskiego.
Tagi: paweł graś, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz