Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Udało nam się zdobyć podziw i szacunek świata"

"Udało nam się zdobyć podziw i szacunek świata"

4 czerwca 1989 roku to wielkie, mądre, dobrze wykorzystane zwycięstwo - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił, że udało się w tym roku zdobyć uznanie świata za miejsce Polski w odzyskaniu wolności przez Europę Wschodnią.

Prezydent Komorowski odebrał od Stowarzyszenia Sieć Solidarności medal Dziękujemy za Wolność. - Żeby móc skutecznie ugruntować przekonanie i pamięć o tym, że wolność zaczęła się w Polsce, musimy najpierw zbudować w samych sobie, u nas w Polsce, w naszych sercach i głowach, przekonanie, że to (4 czerwca 1989 roku) było coś wielkiego, co potrafiliśmy wykorzystać na rzecz całej Polski - powiedział Komorowski.

Jak dodał, czuje naturalną potrzebę i odruch serca, aby cieszyć się ze święta wolności, nie tylko w wymiarze wielkich uroczystości państwowych, ale także w wymiarze, który świadczy o autentyzmie przeżycia i autentyzmie radości.

- Jestem przekonany, że wszyscy byliśmy zadowoleni i szczęśliwi z tego, że nas, Polskę, Polaków, ludzi, którzy wybili się na wolność i mądrze ją zagospodarowali, chwaliły największe, najpotężniejsze postacie współczesnego świata - zaznaczył Komorowski.

Prezydent zaproponował wspólne działanie na rzecz tego, aby tradycja 4 czerwca 1989 roku, tego - jak mówił - wielkiego, mądrego, dobrze wykorzystanego zwycięstwa - była dobrze ugruntowana. - To, co się udało zdobyć w tym roku, to uznanie, podziw, szacunek świata i docenienie miejsca Polski w wielkim procesie odzyskiwania wolności przez Europę Wschodnią - przekonywał Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski: To ogromna szansa na sukces
Ostatnie 25 lat to wyjątkowy jak na polską historię czas, to złoty okres, czas niebywałego rozwoju - przekonuje prezydent.
Będzie nowy dzień wolny od pracy? W czerwcu
Dzień Wolności i Praw Obywatelskich mógłby zastąpić 11 listopada.
Nałęcz mówi o kampanii Komorowskiego
Zdaniem polityków PiS, wystąpienie prezydenta podczas uroczystości pogrzebowych Wojciecha Jaruzelskiego było rozpoczęciem kampanii przedwyborczej.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
bohdan154
89.76.175.* 2014-06-10 15:29
chlopek nawet na stolku prezydenckim zostaje chlopkiem
sisley
213.77.28.* 2014-06-09 16:48
Optymizm uczestników okrągłego stołu. Czy udało się zdobyć podziw tych którzy wyjechali z tego kraju, którzy klepią biedę; to zdecydowana większość społeczeństwa. Propaganda sukcesu, wyjątkowo niesmaczna.
wethaed
79.189.252.* 2014-06-09 15:56
Nie podzielam radości pana Komorowskiego, głównie z tego powodu, że powinniśmy zmienić nazwę z Rzeczpospolita Polska na Rzeczpospolita Marphyego.
Nasi ustawodawcy i Rząd zajmują się wyłącznie prywatnymi sprawami zaniedbując podstawy zdrowego państwa czyli prawo. Aktualny stan prawa gospodarczego można nazwać wyłącznie jednym słowem sabotaż.
Poza tym zbyt krótko cieszyliśmy się wolnością, UE z niedemokratyczną formą rządzenia sprawowaną przez Komisję Europejską, tworzącą prawa pod wielkie koncerny i niszczące społeczeństwo nie ma nic wspólnego z wolnością.
Poza tym panie Komorowski proszę zdobyć szacunek Polaków bo podobno w ich imieniu sprawuje pan część władzy.