Notowania

obchody 4 czerwca
09.06.2014 06:00

"Udało nam się zdobyć podziw i szacunek świata"

Bronisław Komorowski cieszy się z pochwał, jakie zbiera Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prezydent.pl)

4 czerwca 1989 roku to wielkie, mądre, dobrze wykorzystane zwycięstwo - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił, że udało się w tym roku zdobyć uznanie świata za miejsce Polski w odzyskaniu wolności przez Europę Wschodnią.

Prezydent Komorowski odebrał od Stowarzyszenia Sieć Solidarności medal _ Dziękujemy za Wolność . - Żeby móc skutecznie ugruntować przekonanie i pamięć o tym, że wolność zaczęła się w Polsce, musimy najpierw zbudować w samych sobie, u nas w Polsce, w naszych sercach i głowach, przekonanie, że to (4 czerwca 1989 roku) było coś wielkiego, co potrafiliśmy wykorzystać na rzecz całej Polski _ - powiedział Komorowski.

Jak dodał, czuje naturalną potrzebę i odruch serca, aby cieszyć się ze święta wolności, nie tylko w wymiarze wielkich uroczystości państwowych, ale także _ w wymiarze, który świadczy o autentyzmie przeżycia i autentyzmie radości _.

_ - Jestem przekonany, że wszyscy byliśmy zadowoleni i szczęśliwi z tego, że nas, Polskę, Polaków, ludzi, którzy wybili się na wolność i mądrze ją zagospodarowali, chwaliły największe, najpotężniejsze postacie współczesnego świata _ - zaznaczył Komorowski.

Prezydent zaproponował wspólne działanie na rzecz tego, aby tradycja 4 czerwca 1989 roku, tego - jak mówił - _ wielkiego, mądrego, dobrze wykorzystanego zwycięstwa _ - była dobrze ugruntowana. _ - To, co się udało zdobyć w tym roku, to uznanie, podziw, szacunek świata i docenienie miejsca Polski w wielkim procesie odzyskiwania wolności przez Europę Wschodnią _ - przekonywał Komorowski.

_ _

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski: To ogromna szansa na sukces Ostatnie 25 lat to wyjątkowy jak na polską historię czas, to złoty okres, czas niebywałego rozwoju - przekonuje prezydent.
Będzie nowy dzień wolny od pracy? W czerwcu Dzień Wolności i Praw Obywatelskich mógłby zastąpić 11 listopada.
Nałęcz mówi o kampanii Komorowskiego Zdaniem polityków PiS, wystąpienie prezydenta podczas uroczystości pogrzebowych Wojciecha Jaruzelskiego było rozpoczęciem kampanii przedwyborczej.
Tagi: obchody 4 czerwca, 4 czerwca, wiadomości, wywiad
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz