Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Ujawnia, za co Joanna Mucha powinna odpowiedzieć

0
Podziel się:

Poseł PO tłumaczy też, dlaczego Rafałowi Kaplerowi nie należy się premia.

Ujawnia, za co Joanna Mucha powinna odpowiedzieć
bELvIAZh

Money.pl: Pół miliona złotych dla Rafała Keplera, to odpowiednia premia?

*Sławomir Neuman, poseł Platformy Obywatelskiej: *To jest człowiek, który doprowadził do zbudowania Stadionu Narodowego i to pół roku przed Euro 2012, nie ma się więc czego wstydzić.

Natomiast ta nagroda była chyba przewidziana tylko wtedy, kiedy wszystkie warunki kontraktu będą spełnione, czyli stadion byłby otwarty w czerwcu 2011 roku. Nie był otwarty, warunki nie zostały spełnione, nagroda się nie należy.

bELvIAZj

Nie należy w ogóle, czy w takiej wysokości?

W takiej wysokości. Wypłata pełnej kwoty jest dla mnie nie do przyjęcia.

A w jakiej jest do przyjęcia?

Na pewno mniejszej, ale wyliczenia nie należą do mnie.

Rafał Kapler mówi, że nagroda mu się należy, bo tak ma w kontrakcie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/102/124006.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/w;polsce;jest;gorzej;niz;w;grecji;dlatego;ze;,57,0,1025593.html) *W Polsce jest gorzej niż w Grecji. Dlatego że... * O marnotrawieniu publicznych pieniędzy pisze Anna Anagnostopulu.

bELvIAZp

Dlatego powinniśmy poznać ten kontrakt. Nie znamy go, więc nie wiadomo o czym mowa. Ale mam nadzieję, że kontrakt zawierał dwie rzeczy. Po pierwsze, postawienie Stadionu Narodowego, a po drugie oddanie go do użytku. Za to przewidziana została nagroda.

Tylko przypomnę Panu Kaplerowi, że miał go oddać w czerwcu zeszłego roku. Więc nie wykonał zadania, które przed nim postawiono. Chyba, że jest w kontrakcie zapis, że niezależnie od tego, jak te zadania zostaną wykonane, dostanie nagrodę. Ale wątpię. Tak czy tak, dobrze by się stało, gdyśmy te zapisy kontraktu poznali.

Następny kontrakt z nowym szefem NCS powinien być jawny?

Niekoniecznie. Nie chodzi o to, żeby wszystko ujawniać. Ale w tym przypadku, przy takich pieniądzach i przy takich opóźnieniach, należałoby się zastanowić nad ujawnieniem.

bELvIAZq

Stadion powstał, jest piękny i to jest zasługa Pana Kaplera, ale były jakieś terminy, on ich nie dotrzymał. Więc chciałbym wiedzieć, co jest w tej umowie zapisane, bo na pewno takie pieniądze mu się nie należą.

Titanic też był piękny Panie pośle i źle skończył.

Nie no, nie przesadzajmy. Mnie się stadion z tym statkiem nie kojarzy. Spełnia wszystkie najnowocześniejsze kryteria UEFA i będziemy z niego dumni.

A widzi Pan jakiś pomysł na zagospodarowanie Stadionu Narodowego po Euro 2012?

Mnie za to nie płacili. Pieniądze dostawał Pan Kapler i on miał wymyślić biznes plan na działalność stadionu po turnieju.

bELvIAZr

Pytam Pana jako kibica, czy o jakimś pomyśle Pan słyszał?

Oczekuję, że ludzie, którym płacimy za to, żeby kierowali takim projektem, wymyślili też co będzie dalej.

W Pana ocenie minister sportu Joanna Mucha dobrze sobie radzi?

Jeżeli chodzi o zarządzanie w ministerstwie, to radzi sobie dobrze. Jeśli z kolei chodzi o przekaz medialny jaki sobie wyrobiła, to nie jest on zbyt szczęśliwy.

bELvIAZs

To delikatnie powiedziane.

Tak to powiedzmy. Kilka wpadek nie zbudowało dobrego wizerunku Pani minister. Jednak nie jest to ocena jej działalności w ministerstwie, a raczej jej niefrasobliwych wypowiedzi. Musi nad tym popracować.

Bo jak na razie zamiast ministrem jest _ zarządcą kryzysowym _.

Przed Euro 2012 czeka ją jeszcze sporo ciężkich momentów, bo to jest olbrzymi projekt i olbrzymie przedsięwzięcie. Mogą więc pojawić się niedociągnięcia różnych ludzi. Tylko, że za to wszystko będzie winna Joanna Mucha.

Jeden z Pana kolegów Ireneusz Raś powiedział, że _ oczekiwałby od premiera, żeby sam wziął w swoje ręce nadzór i koordynacje Euro 2012 _. To dobry pomysł?

Nie przesadzajmy. Euro 2012 nie jest zagrożone i będzie to świetna impreza w Polsce.

Ministrowie wystarczą?

Tak. Tylko będą to ciężkie dni dla minister Muchy i dla ministra spraw wewnętrznych, bo przed nimi miesiące przygotowań. Nikt nie zostaje jednak ministrem za karę, wszyscy chcieli na własne życzenie.

Panie pośle to na koniec mówimy _ do zobaczenia 29 lutego na Stadionie podczas meczu Polska – Portugalia _?

Jestem przekonany, że ten mecz się odbędzie. Wszystkie kryteria na stadionie są spełnione. Nie podzielam opinii policji. Uważam, że ze swoimi zastrzeżeniami policja trochę przesadziła.

Czytaj w Money.pl
Joanna Mucha wyznaje miłość. Co z PZPN? Minister sportu zdradza Money.pl swoje plany. _ To nie jest wyzwanie dla ładnej dziewczyny, która ma tylko wyglądać _.
90 tys. premii. Minister Mucha nie komentuje Kilka dni temu media doniosły, że trzech prezesów NCS dostało w sumie 90 tysięcy złotych premii.
bELvIAZK
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)