Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Unia ma więcej środków, by wpłynąć na Rosję"

"Unia ma więcej środków, by wpłynąć na Rosję"

- Na Ukrainie rozstrzygają się obecnie losy Europy. Ci, którzy tego nie rozumieją, lub nie chcą zrozumieć, zapłacą za to bardzo wysoka cenę - twierdzi profesor Adam Rotfeld.
Były polski minister spraw zagranicznych uważa, że to co się zdarzyło, nie jest jedynie kwestią stosunków ukraińsko-rosyjskich, ani Zachodu z Rosją czy Ukrainą.

Zdaniem profesora Rotfelda, wielu polityków europejskich marginalizuje problem, co jest to wielkim błędem. - Europa musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co należy uczynić, by nie doszło do podobnych kolejnych zdarzeń - przekonuje.

Odpowiedź na to pytanie ma - według niego - znaczenie fundamentalne. - Unia Europejska jest dziesięciokrotnie mocniejsza gospodarczo od Rosji i nie ma powodu, aby biernie przyglądała się działaniom Moskwy.

- Powinna przeciwstawić się, nie militarnie, lecz ekonomicznie. Ma bowiem znacznie więcej możliwość i środków, niż ocenia wielu europejskich polityków
- uważa Adam Rotfeld.

Profesor Adam Rotfeld był honorowym gościem debaty poświęconej Tożsamości Europejskiej, zorganizowanej w Strasburgu przez Radę Europy i Narodową Szkołę Administracji ENA.

Czytaj więcej w Money.plIAR
Czytaj także
Polecane galerie
cytacik,
83.21.253.* 2014-05-20 21:00
Już 100 tysięcy podpisów na stronie Białego Domu! Petycja na stronie Białego Domu nawołująca do uznania przez Waszyngton Rosji za "państwo sponsorujące terroryzm " zebrała już ponad 100 tysięcy podpisów. Oznacza to, że Biały Dom będzie musiał rozpatrzyć dokument.