Notowania

Przejdź na
sawicka
27.04.2013 06:00

Uniewinnienie Sawickiej jest nieprzyzwoite

Mariusz Kamiński twierdzi, że działania CBA w tej sprawie były w pełni legalne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceprezes PiS, b. szef CBA Mariusz Kamiński ocenił, że wyrok warszawskiego Sądu Apelacyjnego ws. b. posłanki PO Beaty Sawickiej jest _ sprzeczny z poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości _. Wyraził nadzieję, że prokuratura złoży o wniosek o kasację.

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł wczoraj, że wobec nielegalnego stosowania technik operacyjnych przez CBA b. posłanka Platformy i burmistrz Helu Mirosław Wądołowski są uniewinnieni od zarzutów korupcji.

_ To jest wyrok sprzeczny z elementarnym poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że działania CBA w tej sprawie były w pełni legalne. Nie jestem w stanie zaakceptować tego wyroku _ - mówił Kamiński na konferencji prasowej w Sejmie.

B. szef CBA zwrócił uwagę, że sąd w II instancji uznał, że ustalenia sądu I instancji, który skazał Sawicką były prawidłowe, ale _ zakwestionował legalność działań CBA _. _ Sąd apelacyjny, orzekając w taki sposób, zapomniał, że sąd niższej instancji wypowiedział się co do legalności działań CBA, uznając, że te działania były legalne _ - zauważył Kamiński.

Przypomniał, że Sawicka złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez CBA przy okazji prowadzonych działań operacyjnych i prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jak podkreślił, prokuratura umorzyła to postępowania, oceniając, że wszystkie działania Biura były legalne.

Kamiński wyraził także nadzieję, że prokuratura złoży w sprawie tego orzeczenia wniosek o kasację do Sądu Najwyższego. _ Ne można tej sprawy zostawić w ten sposób. Co mają myśleć Polacy, którzy widzieli tę łapówkę? Nikt nie powinien stać poza prawem _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Była posłanka PO jednak niewinna. Skandal? Sędzia Paweł Rysiński tłumaczył, że wobec byłej posłanki PO i byłego burmistrza Helu CBA stosowało nielegalne techniki operacyjne.
Szef CBA przed sądem odpowiada za aferę gruntową Mariusz Kamiński utrzymuje, że jest niewinny. Powiedział, że wykaże przed sądem bezzasadność stawianych mu zarzutów.
Sąd nie będzie wnosił o dyscyplinarkę dla Tulei Kierownictwo Sądu Okręgowego nie zamierza podejmować żadnych kroków w celu wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Igora Tulei - powiedziała rzeczniczka sądu.
Tagi: sawicka, wiadomości, wywiad
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz