Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Polsce żyje się gorzej niż...

0
Podziel się:

Prezes Kaczyński przedstawi w Sejmie to, co PO zrobiła źle - zapowiada rzecznik PiS.

W Polsce żyje się gorzej niż...
bECxtIUl

Wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności przesunął się z listopada na luty. 1 października ubiegłego roku PiS przedstawił Piotra Glińskiego jako swojego kandydata na premiera tak zwanego rządu technicznego. Według ówczesnych zapowiedzi wniosek miał być złożony w połowie listopada jako _ prezent _ na pięciolecie rządów Donalda Tuska.

Liderzy partii zastrzegali, że wiele zależy od przebiegu negocjacji nad nowym budżetem unijnym. Według rzecznika PiS Adama Hofmana wniosek jest gotowy i zostanie złożony w drugiej połowie stycznia, tak by głosowanie mogło się odbyć na początku lutego.

- _ Negocjacje mogą potrwać, ten taki ostateczny deadline, kiedy je trzeba zakończyć - to nawet połowa roku albo nawet później. Oczywiście nie zrobimy tego, by to bezpośrednio kolidowało z którymś ze szczytów, bo to jest w jakimś sensie podważanie legitymizacji Tuska i jego pozycji, ale czekanie do połowy roku to chyba zbyt długo _ - stwierdził Adam Hofman.

bECxtIUn

Adam Hofman powiedział, że PiS przygotował obszerny wniosek, a zadaniem profesora Glińskiego będzie - już po jego złożeniu - szukanie poparcia w innych klubach.

- _ My mamy zamiar ustami swego lidera, premiera Kaczyńskiego, przedstawić w Sejmie to, co przez pięć lat Platforma zrobiła źle. Zadaniem pana profesora będzie przedstawić program pozytywny, ten na przyszłość, co w Polsce trzeba zrobić od zaraz, żeby ta zmiana była na lepsze _- dodał Hofman.

Rzecznik PiS powiedział, główny zarzut wobec rządu Donalda Tuska jest taki, że żyje się gorzej niż pięć lat temu.

Zanim dojdzie do głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności Sejm zajmie się wnioskiem PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

bECxtIUt
Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński dopracował wniosek o odwołanie rządu. "To nieświeże danie" _ Wniosek ocenia, co Platforma zepsuła przez ostatnie 5 lat _. Platforma: _ Żal Glińskiego, groteskowa rola _.
Arłukowicz odejdzie? Po nim cały rząd Po przegłosowaniu wotum nieufności wobec Bartosza Arłukowicza, będzie czas na konstruktywne wotum nieufności wobec premiera.
Ex-minister powie jak uzdrowić ubezpieczenia _ Przedstawimy diagnozę sytuacji, przyczyny, ale też harmonogram konkretnych działań, które należy podjąć, aby dokonać rzeczywistej naprawy systemu opieki zdrowotnej _.
bECxtIUO
KOMENTARZE
(0)