Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Wcale nie boję się Romana Giertycha

0
Podziel się:

Julia Pitera mówi, co myśli o przyjęciu byłego szefa Ligii Polskich Rodzin do PO.

Wcale nie boję się Romana Giertycha

Julia Pitera, posłanka PO: Nie, nie boję się. Rozumiem, że on wypełnia tylko i wyłącznie obowiązki o charakterze adwokackim. Jest po prostu pełnomocnikiem Michała Tuska i to wszystko.

Czy na pewno _ to wszystko _?

Odnoszę wrażenie, że nadmiernie interpretowana jest rola Romana Giertycha i jego polityczna przyszłość. Nigdy o czymś takim nie było mowy.

Tylko, że to sam premier wystawił laurkę Romanowi Giertychowi. Tygodnik _ Newsweek _ napisał nawet, że to Donald Tusk wymyślił Giertycha jako adwokata swojego syna.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/207/190415.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/kukiz;zrobi;dobrze;tylko;po;i;pis,61,0,1156157.html) Kukiz zrobi dobrze tylko PO i PISSielanka w polityce się skończyła - pisze Arkadiusz Droździel.

Tylko, że ten sam premier pytany przez dziennikarzy o Giertycha wykluczył jakiekolwiek podteksty polityczne wokół tej sprawy. Donald Tusk mówił, że wybrał Giertycha, bo jest świetnym specjalistą._ _

_ Świetny specjalista _ o Romanie Giertychu to już samo w sobie jest sensacyjnym stwierdzeniem. Przecież Giertych był kiedyś jednym z wrogów numer jeden Platformy.

Mam wrażenie, że ktoś próbuje budować taką polityczną aurę wokół całej tej sprawy.

Sam Roman Giertych?

Nie wiem.

Ale daje możliwości do spekulacji organizując na przykład grilla i zapraszając polityków PO oraz byłych polityków PiS.

Z tego co wiem, u mecenasa Giertycha byli politycy, którzy są teraz trochę na uboczu. Ale muszę przyznać, że tego typu informacje raczej nie zaprzeczają plotkom o Giertychu w polityce, a raczej je podsycają.

Ale komu miałyby służyć te plotki?

Sama chciałabym to wiedzieć. Zastanawiam się kto może być zainteresowany tym, żeby budować tego typu spekulacje.

A scenariusz _ Giertych w Platformie _ jest w ogóle możliwy?

Jest to taki scenariusz, że nawet sobie nie próbuję go wyobrażać. Za dobrą monetę biorę deklaracje samego mecenasa Giertycha, że odszedł z polityki i jest mu poza nią dobrze.

Nie wiem jaka jest koncepcja takich planów, dla mnie jest to informacja nowa.

Nowa i zaskakująca?

Powiem tak, wiem, że w Ministerstwie Finansów brakuje sekretarza stanu. Jest to polityczne stanowisko, więc od jakiegoś czasu spodziewałam się, że ktoś się na nim pojawi. Różne nazwiska wokół krążyły, a Kluzik-Rostkowska była jedną z kandydatek.

- _ To cyrk Donalda Tuska i może mieć w nim takie małpy jakie chce _ – tak na antenie Radia ZET skomentował tę informacje Ryszard Czarnecki z PiS.

Jak słyszę takie bzdury, to od razu przypomina mi się Ryszard Czarnecki z biało-czerwonym krawatem Samoobrony na szyi. Jest chyba ostatnim człowiekiem, który może mówić o cyrku.

Debata ekonomistów zaproponowana przez PiS to jest dobry pomysł?

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/36/m215588.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/agent;tomek;chce;kontroli;w;kancelarii;premiera,184,0,1156536.html) *Agent Tomek chce kontroli u premiera * Według posła, doszło do ewidentnego złamania prawa. Między innymi niedopełnieniu obowiązków przez ministra Tomasza Arabskiego. PiS najwyraźniej zorientowało się, że monotematyczność w polityce im nie służy i zajęli się gospodarką. Kaczyński być może zrozumiał, że partie polityczne są po to, żeby dyskutować o kształcie państwa, a nie wyłącznie od wzniecania tematów, od których ludziom życie się wcale nie poprawi.

Przypominam jednak, że miejscem partii jest Sejm. Odbywały się tam debaty, które czasami były zupełnie niepotrzebne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką debatę o gospodarce zorganizować w Sejmie.

Wtedy PO też włączyłaby się do tej debaty?

Wtedy wszystkie partie mogłyby zabrać głos.

Donald Tusk może być głównym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na stanowisko szefa Komisji Europejskiej - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _.

To nic nowego. Takie informacje pojawiały się już wcześniej. Trudno mi powiedzieć na ile jest realna. Jeśli jednak kontrkandydatem miałby być Martin Schulz, to jasnym jest, że najmocniejszy do walki z nim mógłby się okazać właśnie Donald Tusk.

A wolałaby Pani Donalda Tuska jako premiera czy jako szefa Komisji Europejskiej?

Panie redaktorze to jest pieśń przyszłości. Jeśli chodzi o personalia, to w polityce nic nie jest pewne. Do czasu wyborów jeszcze tak wiele może się zdarzyć, i dobrych rzeczy i złych.

Więc po co zaprzeczać?

Jeszcze kilka lat przed nami, nie ma sensu o tym mówić.

Czytaj więcej w Money.pl
Giertych pozywa w imieniu Michała Tuska Mecenas ramię w ramię z synem premiera. Powalczą przeciwko tym gazetom i tygodnikom.
Sikorski sądzi się z gazetami za "hejterów" Szef MSZ pozwał kolejny dziennik za obraźliwe treści wpisów na forach.
"Ziobro nie jest mózgiem". Tą akcją kieruje... Roman Giertych twierdzi, że operację _ Ziobryści zdobywają władzę _ rozgrywa kto inny.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)