Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

Zakładasz konto patrząc w ekran smartfonu. Nowy pomysł polskiego banku

37
Podziel się:

Bankowe konto bez wychodzenia z domu? To już było. Teraz do otwarcia konta wystarczy skupić wzrok na ekranie telefonu. Komputer nie jest do tego potrzebny.

Użytkownicy bankowości mobilnej banku nie muszą również przepisywać kodu otrzymanego SMS-em, aby zatwierdzić transakcje w bankowości internetowej.
Użytkownicy bankowości mobilnej banku nie muszą również przepisywać kodu otrzymanego SMS-em, aby zatwierdzić transakcje w bankowości internetowej. (Shutterstock.com)

Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o bankowości w telefonie komórkowym. Dzisiaj to norma. Czy podobnie będzie z rozwiązaniem zaprezentowanym w czwartek przez jeden z największych polskich banków?

Nowi klienci Banku Pekao mogą w prosty sposób założyć konto. Do jego utworzenia nie potrzeba nawet komputera - wystarczy smartfon. Wniosek wypełniamy w aplikacji, a weryfikacja tożsamości zostaje przeprowadzona za pomocą selfie i dowodu osobistego – w pełni online.

– Po kilkunastu miesiącach intensywnych działań nastawionych na innowacyjność, modernizację i efektywność możemy już porównywać się z największymi instytucjami finansowymi na świecie – zapewnia mówi Michał Krupiński, prezes zarządu Banku Pekao.

Smartfon zastąpił kartę płatniczą

To drugie rozwiązanie sprawia, że noszenie portfela i karty ma mniejsze znaczenie. Bank Pekao umożliwił bowiem wypłaty zbliżeniowe w bankomatach za pomocą aplikacji PeoPay. Wystarczy zbliżyć telefon do urządzenia, by wypłacić gotówkę.

Użytkownicy bankowości mobilnej banku nie muszą również przepisywać kodu otrzymanego SMS-em, aby zatwierdzić transakcje w bankowości internetowej. Od teraz autoryzacja jest dokonywana bezpośrednio w aplikacji bankowości mobilnej.

– Klienci oczekują coraz nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań. Nasze innowacje są odpowiedzią na oczekiwania klientów, ponieważ to właśnie we współpracy z nimi je wypracowujemy – zapewnia Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao, odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Terminal do odbioru w banku

Bank znacząco uprościł również kontakt z przedsiębiorcami, którzy korzystają z jego usług. W ramach jednego z projektów wprowadził nowy model dystrybucji terminali płatniczych, polegający na możliwości odbioru terminala w oddziale zaraz po podpisaniu umowy, której wygenerowanie trwa ok. 10 minut.

Klient dostaje następnie SMS z kodem aktywacyjnym(najpóźniej w kolejnym dniu), który pozwala na aktywację urządzenia i rozpoczęcie akceptacji płatności.

Terminale płatnicze można odebrać już w 260 placówkach, czyli wszystkich obsługujących klientów segmentu biznes. W pozostałych oddziałach detalicznych klient może podpisać umowę i zamówić kuriera lub serwisanta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(37)
SZKOT
4 lata temu
DO SKARPETY SCHOWAM A NAWET GROSZA NIE SCHOWAM W BANKU
Pekao to złod...
4 lata temu
Najgorszy bank jaki znam - miałem specjalny dokument podpisany z Pekao, że będę miał darmowe bankomaty w całej Polsce - po kilku miesiącach okazało się, że bank pobierał prowizje. Zadzwoniłem, żeby sprawę wyjaśnić to bank stwierdził, że NIE MA takiego dokumentu (mimo, że osobiście go podpisywałem) i nie chcieli mi zwrócić ukradzionych pieniędzy. CAŁE SZCZĘŚCIE miałem kopię tego pisma, ale sam fakt, że to ja musiałem udowadniać, że dali D. po całości jest ŻENUJĄCY!!! Banda złodziei i tyle!
Spoko
4 lata temu
N26, takie same zasady otwierania konta i masa poszkodowanych
Spoko
4 lata temu
N26 bank w Berlinie, dowiedzcie się ile ludzi straciło pieniądze.
Ja tylko poci...
4 lata temu
Czyli rasizm na całego. Co z arabkami?
...
Następna strona