Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Zakup mieszkania w Olsztynie inwestycją w przyszłość

Podziel się

Wśród najróżniejszych grup społecznych utarło się już powiedzenie, że jeśli chcesz dobrze zainwestować pieniądze, to warto ulokować je w nieruchomościach i postawić na zakup mieszkania. W dobie panujących dziś dość ciężkich czasów nie jest wprawdzie łatwo podjąć taką decyzję i przeznaczyć na tego typu operację dość spore nakłady finansowe, jednak… w niektórych miejscach naprawdę warto to zrobić. Świetnym przykładem miasta, w którym warto rozważyć zakup mieszkania pod inwestycję jest Olsztyn. Dlaczego?

Zakup mieszkania w Olsztynie inwestycją w przyszłość
Zakup mieszkania w Olsztynie (materiały partnera)
bDYetGmZ

Koronawirus i związana z nim pandemia pokrzyżowała nam wszystkim plany w najróżniejszych dziedzinach życia – od firm dokonujących wielkich inwestycji po małe przedsiębiorstwa skierowane na działanie w lokalnej społeczności. Pamiętajmy jednak, że… taki stan nie będzie trwał wiecznie. Obostrzenia, zakazy i ograniczenia mogą potrwać jeszcze przez jakiś czas, jednak koniec końców i tak będziemy musieli wrócić do normalnego trybu życia. Mimo mało komfortowej sytuacji warto rozważyć zakup mieszkania w Olsztynie jako inwestycję na przyszłość i zainteresować się lokum na jednym z wielu osiedli. Czy to na rynku pierwotnym, czy też na rynku wtórnym – w Olsztynie bez większego problemu znajdziesz mieszkanie odpowiednie dla Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Domyślamy się, że możesz w tej chwili zadawać sobie różne pytania… Dlaczego Olsztyn? Po co inwestować w zakup mieszkania w Olsztynie? Dlaczego tutaj, a nie w innym mieście? Odkładając na bok aspekty finansowe widzimy trzy główne zalety dowodzące, że Olsztyn to świetne miejsce na zainwestowanie pieniędzy w mieszkanie.

Powrót studentów na uczelnię

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski był, jest i będzie prawdziwą wizytówką Olsztyna oraz powodem, dla którego każdego roku tysiące młodych osób z całej Polski przeprowadzają się do tego miasta. Wyjątkowe w skali kraju miasteczko studenckie, bogata oferta wydziałów i kierunków oraz miejsce przyjemne do życia – dzięki tym trzem cechom w Olsztynie nigdy nie zabraknie studentów, którzy… zawsze będą szukać mieszkania. Coraz mniej osób przyjezdnych decyduje się na kwaterę w akademiku i zamiast imprez oraz luźnego życia wolą wyższy standard codzienności połączony z możliwością spokojnego uczenia się we własnym pokoju. Inwestycja w mieszkanie w okolicy UWM-u, np. na Kortowie, Podgrodziu czy też Osiedlu Mlecznym może być naprawdę świetnym wyborem, bo dla studenta nie ma nic lepszego, niż miejscówka w lokalizacji, z której mogą dostać się na uczelnię pieszo lub przejeżdżając jeden czy dwa przystanki autobusem. Nie ma co ograniczać się tylko do tych stref bliskich wydziałom, ponieważ mnóstwo studentów decyduje się także na mieszkanie na Jarotach, w Centrum czy też Zatorzu – dostępność autobusów jeżdżących we wszystkich kierunkach, łatwy dojazd lub dojście do dworca oraz obecność dużej ilości marketów, sklepów czy restauracji sprawiają, że są to bardzo chętnie wybierane osiedla. O ile teraz studenci odbywają zajęcia głównie w formie zdalnej, to po powrocie na uczelnię znowu zacznie się istny boom na wynajem przez nich mieszkań i ten właśnie moment może być świetną szansą dla Ciebie.

bDYetGnb

Miasto nastawione na rozwój

Pozostańmy jeszcze chwilę przy sprawach związanych ze studiami, a konkretnie z ich zakończeniem. Doskonale wiadomo, że część studentów przyjeżdża, zdobywa dyplom i szybko wraca w rodzinne strony lub też szuka swojego miejsca gdzie indziej. Spora ich część postanawia jednak pozostać w Olsztynie i układać sobie dalsze życie w stolicy Warmii i Mazur – przyjaźnie, zdobyte kontakty i doświadczenie, znajome środowisko oraz coraz większe możliwości sprawiają, że jest to po prostu dobre miejsce, aby w nim pozostać i rozwijać karierę. Absolwenci UWM-u nie są jeszcze na tyle majętnymi osobami, aby decydować się na zakup własnego lokum – póki co muszą oni zadowolić się mieszkaniem na wynajem, dlatego również nieco starsza część społeczeństwa pozostanie dla Ciebie świetnym „targetem” w tej kwestii. Coraz więcej miejsc pracy oraz ciągłe nastawienie miasta na rozwój sprawiają, że w Olsztynie zostać chce coraz więcej młodych osób będących na samym początku swojej zawodowej ścieżki. Własnego mieszkania póki co jeszcze nie kupią, dlatego… Twoja inwestycja bardzo szybko może zacząć się zwracać.

Napływ turystów

Jezioro, plaża, turyści… Przez wiele lat tym właśnie żył Olsztyn w okresie od maja do końca sierpnia. Na przyjezdnych nie muszą zarabiać jednak tylko hotele, restauracje, taksówkarze oraz firmy wypożyczające sprzęt do sportów wodnych. Bardzo popularną formą szukania noclegu jest wynajem krótkoterminowy, na który decyduje się coraz więcej osób chcących rezygnować z drogich hoteli czy też wątpliwej jakości noclegowni. Inwestując w mieszkanie w Olsztynie możesz nastawić się na wynajem na dłuższy okres dla studentów czy młodych osób pracujących lub też skierować się w stronę turystów, którzy będą przyjeżdżać tutaj na kilkudniowe lub tygodniowe wakacje (nic nie stoi też na przeszkodzie, aby obie te opcje połączyć!). Kiedy pandemia oraz związane z nią obostrzenia w kwestii podróżowania i wypoczynku w końcu ustąpią możemy spodziewać się prawdziwego natłoku turystów, którzy od samego początku zaatakują najbardziej atrakcyjne wakacyjne lokalizacje. Olsztyn bez wątpienia do nich należy, dlatego inwestycja w mieszkanie w niedalekiej odległości od jeziora i plaży może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Autorem artykułu jest biuro nieruchomości New House https://www.newhouse.co/

bDYetGnC
Artykuł sponsorowany
Źródło:
money.pl