Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Zamknięte cmentarze. Szef Flixbusa: decyzja na ostatnią chwilę, ale byliśmy przygotowani

25
Podziel się

- Klienci w bardzo niewielkim stopniu planowali wyjazdy na listopadowe święta w obawie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - zaznacza Michał Leman, szef Flixbusa. Podkreśla, że ci, którzy zrezygnują wyjazdu, mają prawo do pełnego zwrotu kosztu biletu.

Zamknięte cmentarze. Szef Flixbusa: decyzja na ostatnią chwilę, ale byliśmy przygotowani
Niemal w ostatniej chwili rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy. (Flixbus, Flixbus)
bEhJwTcl

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek po południu o decyzji zamknięcia cmentarzy w sobotę, niedzielę i poniedziałek, czyli w okolicach Wszystkich Świętych. Osoby, które zamierzały przyjechać na groby swoich bliskich i kupiły już bilety na podróż, mogą być więc zaskoczone nagłą decyzją.

Jak uspokaja w rozmowie z money.pl Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, w przypadku zwrotu biletu, podróżni otrzymają swoje pieniądze.

bEhJwTcn

- Nasi klienci mają prawo do pełnego zwrotu kosztu biletu – albo w formie gotówkowej, albo vouchera. W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią nie mamy wielkiej fali podróżnych, dlatego też nie spodziewamy się masowej liczby zwrotów. Z tego samego powodu również czas reklamacji nie powinien być długi, tym bardziej że w ostatnim czasie usprawniliśmy te procesy – podkreślił.

Jak dodał, decyzja choć ogłoszona późno, właściwie w ostatniej chwili, go nie zaskoczyła. - Taki scenariusz był brany pod uwagę już wcześniej, choć rząd czekał z decyzją do ostatniej chwili. Widać jednak, że rosnąca liczba zakażeń oraz kolejne ograniczenia zmniejszają liczbę podróżnych o kilka, kilkanaście procent – podkreślił.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon o Bożym Narodzeniu: Wigilia nie jest najważniejsza

Trend ten przewoźnik zaobserwował już wcześniej i jak mówi Leman, firma była przygotowana na taki scenariusz.

bEhJwTct

- Po analizie danych, dostosowaliśmy ofertę do zmniejszonego popytu. Klienci w bardzo niewielkim stopniu planowali wyjazdy na listopadowe święta w obawie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Podobny trend obserwowaliśmy przed Wielkanocą, podczas pierwszej fali pandemii. W tym aspekcie informacja o zamknięciu cmentarzy nas nie zaskoczyła. Byliśmy przygotowani zanim zostało to ogłoszone – przyznał Michał Leman.

O zasady ewentualnych zwrotów biletów zapytaliśmy także PKP Intercity. Tu również usłyszeliśmy, że przewoźnik nie jest zaskoczony decyzją. - W kwestii zwrotów biletów obowiązuje on zgodnie z regulaminem - zapewniła Anna Zakrzewska, rzeczniczka PKP Intercity. O dokładne dane dotyczące zwrotów poprosiła o zwrócenie się po weekendzie, kiedy będzie można dokładnie oszacować liczbę rezygnacji z podróży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhJwTcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Adam
8 miesięcy temu
Korona wirus nie istnieje to kłamstwo fałsz Nagle znikły inne choroby jak rąk ejc czy grypa sezonową
ifka
8 miesięcy temu
Czy rząd to ma tylko 1 komórkę, tę w kieszeni? Wczoraj od 16-ej do ciemna cmentarze były maksymalnie oblegane Po prostu tłok zmienił datę A nie można było wcześniej tego ogłosić? Seniorzy poszliby raczej do południa, pracujący po pracy i byłoby luźniej A może politycy nie są zorientowani w zwyczajach zwykłych Polaków, sami czczą wybranych zmarłych kiedy im się podoba. Jak zwykle
Chris
8 miesięcy temu
To już koniec PIS
bEhJwTcP
spayk
8 miesięcy temu
Byłem u znajomych w Czerwińsku nad Wisłą tam cmentarz otwarty znicze i kwiaty i odwiedzjący groby na porządku dziennym.
prawda
8 miesięcy temu
dobrze zrobili !!! zdrowie najważniejsze!11
...
Następna strona