Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EURTRY przed posiedzeniem Banku Turcji

0
Podziel się

Na dzisiaj na godzinę 13 zaplanowany jest komunikat po posiedzeniu Banku Turcji.

EURTRY przed posiedzeniem Banku Turcji
bEpQeNWt

Ostatnia skokowa podwyżka stóp procentowych miała miejsce na nadzwyczajnym posiedzeniu w styczniu, kiedy Bank Turcji zdecydował o podniesieniu głównej stopy procentowej do poziomu 10 proc., z 4.5 proc. w celu obrony tureckiej liry przed wyprzedażą. Zgodnie z oczekiwaniami rynku Bank Turcji powinien pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie na najbliższych posiedzeniach. Niewiadomą pozostaje natomiast kiedy Bank Turcji zdecyduje się na obniżki stóp.

W ujęciu technicznym kurs EURTRY dotarł w połowie ubiegłego tygodnia do oporu na poziomie 3.1352 (23.6 proc. zniesienie Fibo fali wzrostowej z grudnia ubiegłego i stycznia bieżącego roku) i wyznaczył tym samym półtoramiesięczny szczyt. Obecnie kurs koryguje wcześniejsze wzrosty. Z dużą szansą kurs odnajdzie wsparcie na 38.2 proc. zniesieniu Fibo, wspomnianej wcześniej fali wzrostowej, czyli w okolicach poziomu 3.05. Poziom ten pokrywa się z 50 sesyjną średnią kroczącą oraz linią trendu wzrostowego testowaną pod koniec lutego i na początku marca. W przypadku przebicia tego poziomu, ważnym wsparciem będzie 50 proc. zniesienie w okolicach 2.9827, skutecznie broniące EURTRY przed spadkami od połowy stycznia. W przypadku odbicia wzrostowego, możemy spodziewać się, że opór stanowić będzie ukształtowana w ubiegłym tygodniu linia trendu spadkowego oraz poziom szczytów w okolicach 3.1352.

Jeśli Bank Turcji nie zaskoczy rynku zmianą stóp procentowych, w średnim terminie możemy liczyć na umocnienie EURTRY. Osłabienie lity tureckiej napędzane może być przez odwrót kapitału z rynków rozwijających się w związku z eskalacją konfliktu na Krymie oraz niestabilną sytuacją polityczną w Turcji, choć siła wpływ tych czynników zdaje się mało przewidywalna.

bEpQeNWW
KOMENTARZE
(0)