Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krym odejdzie na dalszy plan?

0
Podziel się:

Koniec zeszłego tygodnia upłynął zdecydowanie pod znakiem awersji do ryzyka, gdyż większość inwestorów obawiała się rozwoju sytuacji związanej z...

Krym odejdzie na dalszy plan?

Koniec zeszłego tygodnia upłynął zdecydowanie pod znakiem awersji do ryzyka, gdyż większość inwestorów obawiała się rozwoju sytuacji związanej z referendum na Krymie. Doprowadziło to do dużej wyprzedaży na rynkach akcyjnych także za oceanem, gdzie doszło do pokaźnej skali realizacji zysków. Ze względu jednak na zawarty rozejm ( o ile oczywiście będzie dotrzymywany), nie powinno dochodzić do wzrostu napięcia na Ukrainie i co za tym idzie wpływ kwestii geopolitycznych na rynki powinien być ograniczony. A tym samym na początku tygodnia mamy szansę na odreagowanie części spadków z zeszłego tygodnia.
Najważniejszym wydarzeniem tygodnia będzie posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), który najprawdopodobniej zdecyduje się na dalsze ograniczanie programu QE o 10 mld USD oraz pozostawi stopy procentowe bez zmian na obecnym poziomie. O wiele ciekawsze dla inwestorów będą kwartalne prognozy ekonomiczne FED, które powinny być podstawą dla przyszłych decyzji Komitetu. Dowiemy się także jak Rezerwa Federalna ocenia wpływ srogiej zimy w USA na gospodarkę. We wtorek jeszcze przed posiedzeniem poznamy dane o inflacji w USA, dopóki jednak odczyty będą zbliżone do zera to rynek nie powinien na nie reagować, gdyż do ewentualnej podwyżki stóp w USA jest jeszcze bardzo daleko.
Dzisiaj poznamy odczyt inflacji CPI ze Strefy Euro i jeżeli nie zobaczymy odchylenia od prognoz na poziomie 0.8% to możemy doczekać się kolejnej próby podejścia EURUSD w stronę 1.40. Jak widać na inwestorach nie zrobiły dużego wrażania słowa Mario Draghiego, który w czwartek w gołębim tonie zwrócił uwagę, na wysoki poziom kursu EURUSD, który może być przeszkodą dla ewentualnego przyspieszenia inflacji. Warto jednak także w bieżącym tygodniu wsłuchiwać się w glosy członków ECB, gdyż jeżeli obawy dotyczące siły euro pojawią się w większej ilości wypowiedzi to rynki mogą zacząć wyceniać poluźnienie polityki monetarnej na kwietniowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego
Z technicznego punktu widzenia zakończenie tygodnia powyżej 1.3900, było silnym sygnałem, który powinien sugerować wzrosty w stronę 1.40, jednak dane nadchodzące na rynek już od początku tygodnia mogą być przeszkodą dla tego scenariusza. Ewentualne cofnięcie EURUSD powinno napotkać na wsparcie w okolicach 1.3830-1.3800, gdzie znajdują się poprzednie szczyty oraz dolne ograniczenie wzrostowego kanału w którym porusza się ostatnio EURUSD.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)