Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Słaby dolar, jen i funt do góry.

0
Podziel się:

Wtorkowa sesja na rynkach upłynęła pod znakiem słabości amerykańskiego dolara, który tracił praktycznie do wszystkich walut.

Słaby dolar, jen i funt do góry.

Szczególnie spektakularnie wyglądało to w przypadku funta oraz jena, które zostały wsparte przez lokalne czynniki i umacniały się w stosunku do większości walut. W przypadku funta było to spowodowane dobrym odczytem o produkcji przemysłowej, która wzrosła w marcu 1% oraz zbliżającym się posiedzeniem Banku Anglii, które będzie miało miejsce w czwartek (więcej na temat GBPUSD w analizie pt. ,,Mocne odbicie na funcie"). Ciekawiej sytuacja wyglądała w przypadku japońskiego jena, którego umocnienie zostało spowodowane przez jastrzębi wydźwięk konferencji po posiedzeniu Banku Japonii, na której Haruhiko Kuroda zasygnalizował, że sytuacja gospodarcza wygląda lepiej niż BoJ oczekiwał, podając za przykład rynek pracy, co wyraźnie osłabiło wiarę inwestorów w możliwość rozwijania japońskiego programu luzowania ilościowego już w pod koniec II kwartału i wydaje się, że Bank Japonii będzie mógł wstrzymać się z decyzją dłużej niż do lipca kiedy pozna pierwsze efekty wpływu podwyżki podatku VAT na wzrost inflacji. Dobre
dane, które poznaliśmy z Australii wzmocniły pozytywny sentyment do AUD oraz NZD w ostatnich dniach. Na horyzoncie jednak w przypadku dolara australijskiego pojawiają się poważne opory w okolicach 0.94, których pokonanie może być uzależnione od danych z Chin o bilansie handlowym. W kontekście amerykańskiej giełdy należy pamiętać, że rozpoczyna się sezon publikacji wyników kwartalnych, który może sprzyjać zakończeniu korekty na parkietach w USA. Wczorajsze wyniki Alcoi, która tradycyjnie pierwsza opublikowała swój raport pokazały wyniki lepsze od oczekiwań
W dzisiejszym kalendarium warto zwrócić uwagę na publikowane o godzinie 20 ,,minutki" z ostatniego posiedzenia FOMC, które mogą być istotne z punktu widzenia znaczącego osłabienia dolara, które widzieliśmy wczoraj. W zeszłym tygodniu podczas swojego wystąpienia Janet Yellen tonowała jastrzębie nastroje, które zapanowały po marcowym posiedzeniu. Dzisiejszy raport powinien pokazać jak faktycznie przebiega linia podziału w Komitecie, o którym prezes Yellen mówiła na konferencji prasowej. Jastrzębi wydźwięk mógłby odwrócić negatywne w ostatnim czasie nastawienie rynków do dolara.
W kontekście złotego warto pamiętać o dzisiejszej decyzji RPP pieniężnej, która powinna pozostawić stopy bez zmian. Prawdopodobne wydaje się jednak rozszerzenie okresu forward guidance do końca 2014 roku, ze względu na niekorzystną sytuacje inflacyjną w europejskich gospodarkach oraz wysokie poziomy kursu złotego.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)