Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoto na wakacjach

0
Podziel się:

Świetny odczyt PKB w Stanach Zjednoczonych za drugi kwartał (4.0% kw./kw., wobec oczekiwanych 3.

Złoto na wakacjach

1%) umocnił amerykańskiego dolara względem większości walut. Podobną reakcję trudno było jednak zauważyć w notowaniach dolara względem złota. Co prawda XAUUSD stracił na wartości, ale skala spadków była niewielka, zwłaszcza jeśli spojrzymy na główne pary walutowe (EURUSD, USDJPY).
Takie zachowanie cen złota można wyjaśnić poprzez dwa czynniki, które sprowadzają się tak naprawdę do okresu wakacyjnego na półkuli północnej. W tym okresie historycznie notowana jest najniższa zmienność (miesiącem o najniższej zmienności najczęściej okazywał się sierpień). Dodatkowo, wraz ze spadkiem zmienności spada też wolumen obrotu, o czym świadczą dane z giełdy COMEX.
Fundamentalnie, dobre odczyty makro z USA oraz spekulacje o wcześniejszych podwyżkach stóp powinny powstrzymywać próby większego odreagowania złota.
Wczorajszy komunikat po posiedzeniu FOMC wydał się być niewystarczająco jastrzębi dla rynku, ale ponownie, nie miało to większego wpływu na złoto.
Istotny impuls możemy otrzymać jednak podczas publikacji piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy (Payrolls)
Niepewność na rynku złota może też wprowadzać zainteresowanie nadzorców londyńskim fixingiem, wokół którego po ostatnich manipulacjach toczą się intensywne dyskusje. Należy jednak zauważyć, że plany reformy fixingu nie są nowością, a jej wprowadzenie pod koniec roku nie jest pewne.
Najbliższe wsparcie XAUUSD wyznacza 200-sesyjna średnia krocząca (1286.86), a jej złamanie w cenach zamknięcia powinno otworzyć drogę dalszym spadkom w kierunku 1275, a następnie 1276-1258.
Strefę oporu wyznacza obszar 1300-1314 USD/oz.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)