Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
09.01.2009 08:18

Bank Anglii zaskoczył brakiem zaskoczenia

Wczoraj Bank Anglii po raz kolejny obniżył stopy procentowe. Tym razem cięcie wyniosło 50 bp i główna obniżyła się do 1,5%.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie byłoby w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż właśnie takiej decyzji oczekiwał rynek, przynajmniej na papierze. Reakcja rynku wyglądała tak, jakby oczekiwał on znacznie więcej i był zawiedziony ,,tylko" standardowym cięciem. Rzeczywiście Bank Anglii zaskoczył już rynek bardzo dużą obniżką stóp jesienią, a ostatnie dane, tak naprawdę we wszystkich częściach globu sugerują, iż obniżka stóp w okolice zera jest tylko kwestią czasu. Stąd być może oczekiwanie, iż ruch mógł być nieco większy.

Zaraz po decyzji notowania pary GBPUSD wzrosły z poziomu 1,5015 w okolice 1,53, a później 1,5375. Co ciekawe miało to miejsce niezależnie od sytuacji na EURUSD, a wręcz można powiedzieć, iż ruch ten był jedną z przyczyn mocniejszego wzrostu notowań EURUSD pół godziny później. Choć ruch ten popołudniu został nieco skorygowany (w okolice 1,5250) odsunął póki co niebezpieczeństwo dalszych spadków notowań funta, które mogły zapowiadać nowe minima z końca grudnia. Zwiększył zaś szanse na konsolidację, której górną granicą byłby poziom 1,5722.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz