Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
02.09.2010 16:32

Bez większych zmian na rynku złotego

Pary złotowe miały dzisiaj dosyć spokojny dzień. Przed południem doszło do próby kontynuowania aprecjacji złotego, dzięki czemu kurs USD/PLN znalazł się na poziomie 3,0850, a para EUR/PLN w okolicy 3,96.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja europejska nie przyniosła kontynuacji wczorajszych wzrostów. Inwestorom nie udało się przebić przez wyznaczone ostatnio lokalne maksimum na poziomie 1,2850, choć dane makro temu sprzyjały.

Najpierw rano okazało się, że dynamika PKB za II kw. w Strefie Euro została niespodziewanie zrewidowana w górę do 1,9 proc. rocznie, a następnie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA nieznacznie spadła, choć oczekiwano wzrostu (wyniosła 472 tys.). Natomiast pod koniec sesji pojawiły się lepsze dane z rynku nieruchomości za oceanem, gdzie indeks podpisanych umów kupna domów wzrósł o 5,2 proc. miesięcznie (oczekiwano spadku o 1 procent). Ostatecznie kurs EUR/USD tuż po godzinie 16:00 wynosił 1,2810, co oznacza, że byki nadal zachowały swoją przewagę.

Złoty bez większych zmian

Pary złotowe miały dzisiaj dosyć spokojny dzień. Przed południem doszło do próby kontynuowania aprecjacji złotego, dzięki czemu kurs USD/PLN znalazł się na poziomie 3,0850, a para EUR/PLN w okolicy 3,96. Jednak brak mocnych wzrostów na głównej parze ograniczał apetyt na ryzyko, przez co kursy wróciły do punktu wyjścia.

W ciągu dnia pojawiła się informacja, że Ministerstwo Finansów przewiduje deficyt budżetowy w przyszłym roku na poziomie 40,2 mld złotych, ale nie miało to większego znaczenia dla polskiej waluty. Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/PLN wynosił 3,97, a USD/PLN 3,10.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz