Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co dalej z polską walutą?

0
Podziel się:

Na rynku eurodolara wciąż rządzą emocje. Zakres azjatyckich wahań był ograniczony poziomami 1,4179 i 1,4281.

Co dalej z polską walutą?

*Na rynku eurodolara wciąż rządzą emocje. Zakres azjatyckich wahań był ograniczony poziomami 1,4179 i 1,4281. *

Dziś poznamy indeks zaufania inwestorów instytutu ZEW za wrzesień. Można spodziewać się gorszego odczytu niż poprzednie (-55,5) pkt. Z Eurolandu poznamy inflację CPI za sierpień. W związku z słabnąca gospodarką oraz spadającymi cenami ropy może okazać się ona niższa niż poprzednie 3,8%. Podobnie może być w USA, gdzie inflacja CPI spodziewana jest na poziomie 0,0%, przy poprzednich 0,8. Poznamy również przepływ kapitału do USA za miesiąc lipiec. Odczyt ten jednak nie powinien mieć znaczenia ze względu na okres, którego dotyczy. Najważniejszą informacją wtorku będzie decyzja FOMC dotycząca wysokości stóp procentowych.

Oczekuje się pozostawienia ich na niezmienionym poziomie 2%. Jednak ze względu na sytuację na rynku oraz spadek inflacji Rezerwa Federalna może zdecydować się na redukcję stóp. Jednak bardzo wątpliwe jest, aby takie działanie było podjęte już dzisiaj. Giełda w Nowym Jorku straciła na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 10917,51 pkt., tj. (-4,42)%.

Złoto nieznacznie straciło na wartości osiągając poziom 771,98 usd/oz.

O godzinie 08.03 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4274 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej nie przyniosły znaczących zmian. Kurs utrzymał się powyżej figury 1,4200, co zdaje się potwierdzać rosnący potencjał po stronie zainteresowanej słabszym dolarem. Wtorek przyniesie sporą ilość odczytów makro z USA, które po ostatnich zawirowaniach będą bardzo uważnie analizowane przez rynek i najprawdopodobniej staną się wyznacznikiem kierunku w ujęciu najbliższych godzin. Do czasu ich publikacji można zatem oczekiwać kontynuacji spokojniejszego handlu. Najbliższe wsparcie techniczne wyrysować można obecnie w pobliżu 1,4170, opór natomiast umiejscowiony jest w rejonie 1,4325. Dość wąski zakres wahań cen w perspektywie najbliższych godzin sugeruje również poranny układ na wskaźnikach technicznych intra day.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostawał bardzo stabilny. Wspólna waluta w stosunku do złotego osiągnęła minimum na poziomie 3,3590, a dolar 2,3553. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z naszego kraju. W związku z tym rynek nasz powinien pozostawać pod wpływem rynku globalnego. Giełda w Warszawie straciła na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2363,69 pkt., tj. (-3,81)%. Ze względu na wyprzedaż akcji za Oceanem dzisiejsze notowania na naszym parkiecie również mogą przebiegać pod dyktando podaży.

O godzinie 08.15 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,3637, a za dolara 2,3595 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: USD/PLN - notowania utrzymują się w górnym zakresie wygenerowanych podczas wczorajszej sesji wzrostów: 2,3475 - 2,3750. Z technicznego punktu widzenia taka konsolidacja zwiększa znaczenie zarysowanego wczoraj wsparcia w rejonie 2,3475, które odczytać można obecnie również jako sygnalną trwalszych zmian w kierunku na mocniejszego złotego. Poranny obraz wskaźników stochastycznych wskazuje na możliwość kolejnego ataku na minima - linię wsparcia.

Tylko udana obrona rejonu 2,3575 byłaby w stanie oddalić osuwanie się cen z targetem na 2,3000 - 2,3100. Silnym stymulatorem zmian na USD/PLN pozostaje rynek eurodolara. Na rynku EUR/PLN notowania zakleszczyły się w obszarze relatywnie niskich cen: 3,3300 - 3,3750. Brak wyjścia powyżej 3,3750 - 3,3800 w ciągu najbliższych godzin zwiększać będzie szanse niedźwiedzi na skuteczny atak na ostatnie minima. Umocnieniu złotego zdaje się sprzyjać również poranny układ na wskaźnikach technicznych intra day.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)