Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
28.05.2007 18:15

Czekając na RPP

Święta na głównych rynkach zagranicznych osłabiły aktywność inwestorów w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty i dług pozostawał stabilny podczas notowań w poniedziałek. Gracze oczekują na komentarz ze strony RPP po majowym posiedzeniu.

Na głównych rynkach m.in. w USA i Wielkiej Brytanii poniedziałek był dniem wolnym, co przełożyło się na niewielką aktywność w Polsce.

Około godz. 16.20 za euro płacono 3,8050 zł w stosunku do 3,8045 zł rano i wobec 3,8070 zł na zamknięciu w piątek. Dolara wyceniano na 2,8288 zł względem odpowiednio 2,8270 zł i 2,8250 zł.

Analitycy sądzą, że do ogłoszenia decyzji przez Radę Polityki Pieniężnej, a także do późniejszego komentarza na rynku, złoty powinien pozostać stabilny.

"Zobaczymy co będzie po powrocie inwestorów. Sądzę, że do momentu decyzji RPP powinniśmy oscylować wokół 3,81 zł/euro." - powiedział Andrzej Krzemiński, diler Banku BPH.

Analitycy spodziewają się, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy nie dojdzie do zmiany stóp, bo presja inflacyjna nie zwiększyła się. Jednak w opinii ekonomistów napięcia na rynku pracy przełożą się na gospodarkę, w związku z tym stopy NBP w tym roku jeszcze wzrosną.

RPP zbiera się we wtorek na dwudniowym posiedzeniu, a decyzje ogłosi w środę. Nikt z badanych przez PAP ekonomistów nie
spodziewa się zmiany stóp w tym miesiącu.

W kwietniu RPP podniosła stopy procentowe o 25 pb, ponieważ oceniła, że w średnim okresie prawdopodobieństwo ukształtowania się inflacji powyżej celu inflacyjnego jest wyższe niż prawdopodobieństwo, że inflacja będzie niższa od celu.

Posiedzenie RPP oraz dane o PKB w I kwartale, które GUS opublikuje w czwartek, są kluczowe dla rynku obligacji.

"Dzisiejszy dzień nic nowego nie wniósł. Sądzę jednak, że do momentu posiedzenia RPP możliwy jest wzrost cen papierów. Mieliśmy ostatnio spadki i technicznie jest możliwe odreagowanie" - powiedział diler PKO BP Marek Kaczor.

Około godziny 16.20 rentowność obligacji dwuletnich OK0709 wynosiła 4,77 proc. wobec 4,80 proc. rano i w piątek po południu.
Rentowność papierów pięcioletnich (PS0412) ukształtowała się na poziomie 5,16 proc. względem 5,17 proc. na poniedziałkowym otwarciu i zamknięciu w piątek, natomiast dochodowość papierów dziesięcioletnich (DS1017) wynosiła 5,30 proc. względem odpowiednio 5,32 proc. i 5,31 proc.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz