Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czekamy na dane z USA. Możliwe dalsze spadki wartości złotego

Wtorkowa sesja może okazać się bardzo ważna w kontekście dalszej wartości eurodolara.

Podziel się
Dodaj komentarz

Początek dzisiejszej sesji to lekkie spadki wartości eurodolara, obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3659. Na gruncie analizy technicznej ostatnie kilkanaście godzin to konsolidacja kursu w okolicach poziomu 1,366, wsparciem są ostatnie minima na poziomie 1,3668, oporem okolice 1,368.

Wtorkowa sesja może okazać się bardzo ważna w kontekście dalszej wartości eurodolara. O ile odczyt dotyczący produkcji przemysłowej (za listopad) ze Strefy Euro może jeszcze nie przynieść większej zmienności, to wyniki sprzedaży detalicznej z USA (za grudzień) mogą już nieco zmienić obraz na wykresie i doprowadzić do pokonania wspominanych wyżej poziomów oporu lub wsparć. Dane te będą o tyle ważne ponieważ ostatnie dane z tamtejszego rynku pracy okazały się bardzo słabe, teraz zobaczymy czy grudzień rzeczywiście przyniósł negatywne tendencje w tamtejszej gospodarce. Dane te oczywiście będą rozpatrywane w kontekście dalszego ograniczania programu luzowania ilościowego QE3.

Dziś dane o podaży pieniądza

Dziś mamy również jeden odczyt z naszego kraju, będzie to podaż pieniądza M3. Figura ta będzie miała jednak ograniczone znaczenie dla naszej waluty, a kupujący złotego skupią się głównie na kwotowaniu głównej pary walutowej. Dzisiejszy poranek przynosi lekkie osłabienie złotego i takiej tendencji spodziewamy się w dalszej części dnia. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0448 PLN, zaś euro 4,1594 PLN.

Tagi: komentarz walutowy, dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz