Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czekamy na protokół FOMC

0
Podziel się:

Kolejne godziny powinny upłynąć nam na spokojnym handlu i wyczekiwaniu na protokół z ostatniego posiedzenia FOMC pod przewodnictwem Bena Bernanke.

Czekamy na protokół FOMC

Dzisiejsza sesja przyniosła lekki spadek wartości pary EUR/USD. Obecnie kurs eurodolara wynosi 1,3753.

Kolejne godziny powinny upłynąć nam na spokojnym handlu i wyczekiwaniu na protokół z ostatniego posiedzenia FOMC pod przewodnictwem Bena Bernanke. Jeżeli pokaże on wole do dalszego ograniczenia programu QE3 da to sygnał do umocnienia dolara i spadku wartości pary EUR/USD. Jeżeli wydźwięk dokumentu będzie bardziej gołębi będzie to zaproszenie do wzrostów eurodolara, które jednak mają już dość ograniczoną przestrzeń do tego ruchu.

Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są teraz okolice 1,38 czyli 76,4 proc. zniesienie Fibo fali wzrostowej zakończonej 27 grudnia zeszłego roku.

Warto dodać, że podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy kolejne dane z USA, tym razem były to odczyty z rynku nieruchomości. Wypadły one (podobnie jak te z ostatnich dni) dość słabo, ale są one nadal tłumaczone trudnymi warunkami pogodowymi za oceanem.

Dzisiejsza sesja przyniosła osłabienie złotego. Warto również zaznaczyć, że spadek wartości naszej waluty miał miejsce przy tylko lekko zniżkującej parze EUR/USD i dość dobrym odczycie z naszej gospodarki dotyczącym produkcji przemysłowej i budowlano montażowej.

Co do samej figury. Dynamika produkcji przemysłowej w styczniu wyniosła 4,1 proc. wobec prognozy na poziomie 3,45 proc. i wartości poprzedniej 6,6 proc., jednak tak jak wspomniałem wyżej odczyt ten został nieco zignorowany przez rynek.
Powyższa sytuacja nie wróży dobrze wartości złotemu, jeśli kolejne dni przyniosą nam przełamanie oporów na 4,187 PLN (EUR/PLN) oraz 3,067 PLN (USD/PLN) jest duże prawdopodobieństwo na mocniejsze osłabienie naszej waluty.

Porównaj na wykresach notowania walut

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)