Notowania

dziś w money
25.03.2013 09:58

Czy Cypr trwale poprawi nastroje na rynkach?

Poniedziałkowa sesja przynosi wzrost wartości głównej pary walutowej, obecnie jest ona wyceniana na 1,2993 i znajduje się na poziomie nie widzianym od 14 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Poniedziałkowa sesja przynosi wzrost wartości głównej pary walutowej, obecnie jest ona wyceniana na 1,2993 i znajduje się na poziomie nie widzianym od 14 marca. Za poprawą nastrojów na rynkach stoi porozumienie w sprawie Cypru, który znalazł brakujące 6 mld EUR, potrzebne do uzyskania kolejnych 10 mld EUR od Strefy Euro. *

Obecne rozwiązanie zakłada likwidację banku Laiki, której wszystkie koszty mają ponieść udziałowcy, właściciele akcji oraz posiadacze depozytów powyżej 100 tys. EUR. Bank of Cyprus zostanie przekształcony i zaabsorbuje „zdrowe” aktywa likwidowanego banku Laika.

Warto podkreślić, że nie stracą posiadacze depozytów poniżej 100 tys. euro.
Obecne porozumienie nie wymaga zgody cypryjskiego parlamentu, a pierwszą transzę pomocy rząd w Nikozji miałby otrzymać już w maju.

Dzisiejsza sesja nie obfituje w znaczące figury makroekonomiczne, jedynie o godzinie 18:15 odbędzie się wystąpienie publiczne szefa Fed - Bena Bernanke, lecz będzie to tylko wykład na temat polityki monetarnej i gospodarki globalnej.

Złoty mocniejszy

Na dobre nastroje na rynkach zareagowały również główne pary złotowe, które są obecnie wyceniane na 3,2063 PLN, jeśli chodzi o parę USD/PLN i 4,1685 PLN, jeśli mówimy o parze EUR/PLN.

Z racji, że nie mamy dziś odczytów z naszej gospodarki, inwestujący w złotego będą przede wszystkim spoglądali na kwotowania głównej pary walutowej oraz próbowali znaleźć impulsy w doniesieniach z innych rynków.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz