Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dalsza deprecjacja polskiej waluty

0
Podziel się

Dzisiejszy dzień nie był pomyślny dla naszej waluty. Złoty praktycznie od samego rana tracił na wartości.

Dalsza deprecjacja polskiej waluty
bEijTVfV

Dzisiejszy dzień nie był pomyślny dla naszej waluty. Złoty praktycznie od samego rana tracił na wartości, przez co najpierw doszło do testu istotnych poziomów oporu, a następnie ich przebicia i kontynuacji wzrostów.

Kurs EUR/PLN zanotował maksimum na poziomie 4,1270, a para USD/PLN na poziomie 2,8827.

bEijTVfX

W trakcie sesji pojawiło się kilka wypowiedzi, m.in. wiceministra finansów, którego zdaniem w średnim terminie złoty będzie się umacniał, a dynamika PKB za cały rok 2009 wyniesie 1,5 procent.

Takie stwierdzenia padały jednak już wcześniej, dlatego nie miały większego wpływu na naszą walutę. Ostatecznie kurs EUR/PLN wynosił pod koniec sesji europejskiej 4,1124, a USD/PLN 2,8706.

Dalsza deprecjacja polskiej waluty

W przeciwieństwie do dnia wczorajszego dziś na głównej parze walutowej panowały niedźwiedzie. Generalnie ostatnie dni to spore wahania pomiędzy 1,43 a 1,45, ponieważ inwestorzy nie mogą się zdecydować w którą stronę dalej podejmować decyzje.

Opublikowane dziś dane makro sprzyjały temu trendowi, ponieważ rano okazało się, że dynamika sprzedaży detalicznej w Strefie Euro spadła o 4 proc. w skali roku, a nie jak oczekiwano o 1,9 procent.

bEijTVgd

Natomiast po południu napłynęły dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA, które tym razem wyniosły 434 tys. (oczekiwano 447 tys.). W efekcie kurs EUR/USD zanotował spadek w okolice poziomu 1,43 i choć pod koniec sesji byki próbowały odrobić straty, to po godzinie 16:00 kurs znajdował się na poziomie 1,4325.

bEijTVgy
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)