Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dalsza niepewność na rynku

0
Podziel się

Ostatnie dni pokazują jak zmienne potrafią być nastroje inwestorów. To, co jednego dnia przypomina początek fazy stabilizacji, następnego dnia już jest zapowiedzią dalszych silnych wahań.

Dalsza niepewność na rynku
bEiOmjBx

Najpierw spadki, później wzrosty

Ostatnie dni pokazują jak zmienne potrafią być nastroje inwestorów. To, co jednego dnia przypomina początek fazy stabilizacji, następnego dnia już jest zapowiedzią dalszych silnych wahań. Z kolei mocne spadki w sesji europejskiej potrafią być odrobione w sesji amerykańskiej.

bEiOmjBz

Wczorajszy dzień był przykładem tego drugiego, ponieważ w ciągu dnia wspólna waluta zdecydowanie traciła na wartości, natomiast inwestorzy amerykańscy przeważnie kupowali euro, dzięki czemu ostatecznie kurs EUR/USD znalazł się na zamknięciu w okolicach porannego otwarcia. Stało się tak mimo znacznie lepszych danych zza oceanu, gdzie mocniej od oczekiwań wzrosły nastroje konsumentów. Jednak dzisiejszy poranek ponownie przynosi spadki i kurs głównej pary wynosi obecnie 1,2280.

Nowa górka USD/PLN

Spore wahania EUR/USD jak zwykle przyczyniały się wczoraj do znacznej zmienności na parach złotowych. Było to widoczne szczególnie na USD/PLN, której kurs zanotował maksimum w okolicach poziomu 3,4250, a następnie zanotował spadek poniżej 3,35. Nieco spokojniej było na EUR/PLN, gdyż w tym przypadku kurs przebił się ponad 4,17, a następnie wrócił poniżej 4,13.

bEiOmjBF

Wczorajsza decyzja RPP nikogo nie zaskoczyła (stopy pozostały na poziomie 3,5%), a komunikat po posiedzeniu zawiera prognozy wskazujące, że prawdopodobieństwo utrzymywania się inflacji w najbliższych miesiącach poniżej celu inflacyjnego RPP jest mniej więcej równe temu, że inflacja będzie powyżej celu. W praktyce oznacza to, że póki co nie należy raczej oczekiwać zmiany w dotychczasowej polityce monetarnej.

Dane z Polski

Dzisiejsza sesja przyniesie inwestorom cztery nowe publikacje. Pierwsze dwie z nich pojawią się o godzinie 10:00 i będą pochodziły z Polski. Poznamy wówczas aktualną stopę bezrobocia oraz dynamikę sprzedaży detalicznej. Spodziewany odczyt w pierwszym przypadku to 12,6% (czyli nieco mniej niż poprzednie 12,9%), natomiast dynamika sprzedaży ma wynieść 4,5% r/r (oznaczać to będzie mocny spadek w porównaniu z zeszłym miesiącem, gdy było to 8,7%).

Kolejna wiadomość pojawi się o 14:30 i będzie dotyczyła dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku w USA. Inwestorzy spodziewają się, że wyniesie ona 1,3% m/m, co będzie wyraźną poprawą w stosunku do poprzedniego odczytu na poziomie -1,2%. Natomiast na godzinę 16:00 zaplanowano publikację danych o sprzedaży nowych domów za oceanem. W tym przypadku oczekiwana jest również poprawa, czyli wzrost sprzedaży z 411 tys. do 430 tysięcy.

bEiOmjBG
bEiOmjCa
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)