Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dalszy ciąg wyprzedaży ryzykownych aktywów

0
Podziel się:

Środę zaczynamy w mieszanych nastrojach. To za sprawą wtorku, który okazał się być bardzo słabym dniem dla rynku. Główna para walutowa traciła przez cały dzień, przebijając swoje istotne wsparcie na poziomie 1,2750.

Dalszy ciąg wyprzedaży ryzykownych aktywów

Pogorszenie atmosfery na rynku

Środę zaczynamy w mieszanych nastrojach. To za sprawą wtorku, który okazał się być bardzo słabym dniem dla rynku. Główna para walutowa traciła przez cały dzień, przebijając swoje istotne wsparcie na poziomie 1,2750. Widać było konsekwencję podaży, która sprowadziła kurs do kilkudniowego minimum na poziomie 1,2660. Sesja o tak jednostronnym charakterze jest wyraźnym sygnałem ostrzegawczym przed dzisiejszą sesją.

Sentyment na rynku, który jeszcze w poniedziałek był uważany za pozytywny, jednym gwałtownym ruchem zmienił ten obraz. Głównym powodem tej zmienności można upatrywać w doniesieniach z USA, gdzie analitycy The Wall Street Journal stwierdzili w raporcie, że część banków może ukrywać swoje zobowiązania w bilansach. Kolejną złą informacją, która wpłynęła na notowania Euro był odczyt zamówień w przemyśle w Niemczech, który był wyraźnie poniżej prognoz. Dziś rano kurs EUR/USD lekko odbił od wczorajszego dołka i znajduje się w pobliżu poziomu 1,2720.

Złoty mocno traci

Gorsza atmosfera udzieliła się również złotemu. Spadek apetytu na ryzyko na rynku bezpośrednio przekłada się na mniejszy popyt na polską walutę. W efekcie złoty wobec dolara stracił ponad 1,6% osiągając poziom 3,0960, natomiast wobec euro strata wyniosła niecałe 0,5%, a kurs na zakończenie sesji wyniósł 3,94. Środowy ranek również nie zapowiada się ciekawie dla polskiej waluty.

Ta wrażliwość na zmiany nastrojów może w dalszym ciągu wahać kursami EUR/PLN oraz USD/PLN wokół wykreślonej w ostatnich tygodniach konsolidacji. Dziś rano pojawiła się wypowiedź prezesa NBP, którego zdaniem dynamika PKB w tym roku może wynieść nawet 3,5% r/r. Jednak według Belki do długotrwałego ożywienia potrzebne jest zwiększenie inwestycji ze strony przedsiębiorstw.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)