Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dane makro rządziły nastrojami

0
Podziel się

Wczorajsza sesja przyniosła dalszy ciąg sporej zmienności nastrojów na rynku walutowym.

Dane makro rządziły nastrojami
bEjaDCgl

Powodowane to było napływającymi danymi makro, wśród których były pozytywna niespodzianka z Niemiec oraz rozczarowujące informacje z USA. Ostatecznie to popyt na wspólna walutę okazał się silniejszy, dzięki czemu dziś rano kurs EUR/USD znajduje się ponownie w okolicy poziomu 1,27. Pomogło w tym również wyhamowanie spadków na amerykańskiej giełdzie, gdzie głównym indeksom udało się zakończyć dzień na niewielkim plusie.

Niewielkie umocnienie złotego

Znaczne wahania mogliśmy obserwować również na parach złotowych. Z polskiej gospodarki nie napływały żadne bardzo istotne informacje, przez co przebieg notowań naszej waluty zależał od mocno zmieniających się nastrojów zagranicznych. Ostatecznie jednak doszło do niewielkiej aprecjacji złotego, a patrząc szerzej na ogólną sytuację widać uspokojenie po ostatnich wzrostach. Dziś rano kurs EUR/PLN znajduje się w pobliżu 3,99, natomiast para USD/PLN w okolicach 3,14.

Prawie bez danych

Jedyną istotną publikacją w dniu dzisiejszym będzie odczyt z USA dotyczący liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Spodziewany jest niewielki ich spadek do poziomu 490 tys., podczas gdy w zeszłym tygodniu było to 500 tys. Warto przypomnieć, że ostatnio dane te zaskoczyły mocno na minus, zatem dzisiejszy odczyt wcale nie jest pewny.

bEjaDCgn
bEjaDCgO
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)