Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Koza
|

Dane pomogły dolarowi, lecz nie na długo

0
Podziel się

Zgodnie oczekiwaniem EUR/USD zareagował dopiero popołudniu, kiedy to ADP opublikował raport o zatrudnieniu w sektorze prywatnym w USA.

Dane pomogły dolarowi, lecz nie na długo
bDmGsNSJ

Handel na początku dzisiejszego dnia na EUR/USD rozgrywany był bardzo spokojnie. Inwestorzy wyczekiwali publikacji danych z USA. Zgodnie z naszym oczekiwaniem EUR/USD zareagował dopiero o 14:15, kiedy to ADP opublikował raport o zatrudnieniu w sektorze prywatnym w USA.

W godzinach porannych kurs EUR/USD ponownie odbił się od oporu zlokalizowanego na 1,3300, po czym delikatnymi krokami zaczął kierować się na południe. O godzinie 14:15 ADP opublikował dane o zatrudnieniu w amerykańskim sektorze prywatnym, które w lipcu wzrosło o 200 tys. Dane pozytywnie zaskoczyły rynek, gdyż konsensus oczekiwał odczytu na poziomie 180 tys. wobec 198 tys. (po korekcie) w czerwcu. Dane dały pierwszy sygnał do umocnienia dolara.

Kolejny sygnał pojawił się już 15 minut później, podczas publikacji wstępnego odczytu dynamiki amerykańskiego Produktu Krajowego Brutto, która w II kwartale w ujęciu annualizowanym wyniosła 1,7 procent. Dane okazały się lepsze od oczekiwań rynkowych, które zakładały odczyt na poziomie 1,0 procent. Departament Handlu USA dokonał również rewizji wyników za I kwartał 2013. Po korekcie PKB w I kwartale wzrósł o 1,1 procent (przed korektą było to 1,8 procent). Mimo negatywnego wydźwięku tej rewizji, dolar się umocnił i kurs EUR/USD zszedł do najniższego poziomu w tym tygodniu – 1,3210.

bDmGsNSL

Kurs EURUSD przez następne 90 minut podążał ruchem konsolidacyjnym. Na kurs nie wpłynął publikowany o 15:45 indeks Chicago PMI, który okazała się lekkim rozczarowaniem. Aktywność sektora wytwórczego w rejonie Chicago, należącego do największych okręgów przemysłowych na świecie, okazała się niższa niż zakładał rynek. PMI wyniósł 52,3 punkty wobec prognozy 54 punktów.

EURUSD zaczął rosnąć dopiero o 16:00 i w ciągu dwóch godzin dotarł ponownie w okolice oporu 1,3300. Teraz rynek wyczekuje kluczowego dzisiejszego wydarzenia, jakim będzie komunikat Fed-u, który poznamy o godzinie 20:00. Pojawia się coraz więcej spekulacji na temat tego, co przedstawi Rezerwa Federalna. Jakie będą sugestie, co do ograniczenia skupu aktywów w ramach QE3? Czy zostanie obniżony docelowy poziom bezrobocia warunkujący utrzymanie niskich stóp procentowych? Na te pytania odpowiedź pojawi się niedługo. Na chwilę obecną jednego, czego możemy się spodziewać, to podwyższona zmienność na rynku walutowym, która zawsze towarzyszy danym z Fed-u.

bDmGsNTm
komentarze walutowe
dziś w money
Źródło:
Admiral Markets
KOMENTARZE
(0)