Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
27.12.2007 16:16

Dane z USA negatywnie zaskoczyły rynek

Dzisiejsza sesja przebiegała w początkowej fazie w dość spokojnej atmosferze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja przebiegała w początkowej fazie w dość spokojnej atmosferze i kursy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym przebywały w konsolidacji. Dopiero publikacja danych makroekonomicznych z USA wywołała większą zmienność.

Podane dziś informacje był dla inwestorów istotne ze względu na to, że wielu z nich miało nadzieje, że pomogą one amerykańskiej walucie. Prognozy zakładały, bowiem wzrost zamówień na dobra trwałe w listopadzie do poziomu 2 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej ich dynamika wyniosła -0,2 proc.

Opublikowana dziś odczyt na poziomie 0,1 proc. jest bardzo rozczarowującą informacją. Oznacza to, że w dalszym ciągu brak jest jakichkolwiek sygnałów świadczących o możliwości poprawy sytuacji w USA.

Dodatkowo niekorzystnie zaskoczyła również podana liczba nowych bezrobotnych. Okazało się, że ich liczba wzrosła do 349 tys. wobec prognozy na poziomie 342 tys. Ważną publikacją będzie także podany o 16 wskaźnik zaufania konsumentów w grudniu. W tym przypadku oczekuje się, że spadnie on do 86,5 pkt jednak wobec tak słabych już opublikowanych danych może okazać się, że także ta będzie niższa od oczekiwań.

Pomimo poświątecznej atmosfery spokojnie nie było dziś w Pakistanie. Po południu media podały, że w wyniku zamachu zginęła przywódczyni partii opozycyjnej Benazir Bhutto.

Spora zmienność zapanowała dziś także na krajowym rynku.

Po publikacji danych z USA rodzima waluta rozpoczęła dość dynamiczny proces aprecjacji widoczny szczególnie na parze USD/PLN. Kurs dolara spadł do poziomu 2,4720 natomiast wartość europejskiej waluty obniżyła się do 3,6050.

Jeśli na kolejnych sesjach kurs EUR/USD będzie nadal zyskiwał zwiększy się znacznie prawdopodobieństwo powrotu złotego do trendu spadkowego i spadek kursów na nowe rekordowo niskie poziomy. Sprzyjać temu powinien wzrost apetytu na ryzyko napędzany rosnącymi cenami surowców a szczególnie miedzi.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz