Notowania

Dane ze Stanów nie pomagają dolarowi

Rodzima waluta, po wcześniejszym osłabieniu, odrabia straty, a główne pary złotowe znajdują się niemal na identycznych poziomach jak rano.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główna para walutowa kontynuuje ruch na północ, obecnie jej kurs wynosi 1,3544, choć jeszcze kilka godzin temu lekko zniżkował i testował linie trendu wzrostowego. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również istotne dane z USA, mianowicie odczyty o inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej (oba za październik).

O ile ta pierwsza wypadła nieco gorzej od prognoz (tylko w ujęciu miesięcznym), to mile zaskoczyła sprzedaż detaliczna, która wzrosła o 0,4 proc. m/m wobec prognozy 0,1 proc., a po wyłączeniu sprzedaży samochodów o 0,2 proc m/m wobec prognozy 0,1 proc. Dane te jednak nie pomogły w umocnieniu dolara, a kurs po odbiciu od krótkoterminowej linii trendu wzrostowego wzrósł i być może dziś znów zaatakuje poziom 1,355.

Jutro mamy serie ważnych danych, poznamy wstępne odczyty PMI dla przemysłu i usług dla najważniejszych gospodarek, ponadto z USA pojawią się odczyty o inflacji producenckiej, indeks FED z Filadelfii oraz (jak co czwartek) cotygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Dziś nasza waluta, po wcześniejszym osłabieniu, odrabia straty, a główne pary złotowe znajdują się niemal na identycznych poziomach jak rano. Dolar kosztuje 3,0948 PLN, zaś euro 4,1863 PLN. Na gruncie analizy technicznej wsparciem dla pary USD/PLN są okolice poziomu 3,08 PLN, dla EUR/PLN 4,17 PLN.

Jutro mamy ważny odczyt z Polski, poznamy mianowicie produkcję przemysłową i budowlano montażową oraz protokół z ostatniego posiedzenia RPP. Dziś nie mieliśmy żadnych danych makroekonomicznych z naszego kraju, a najważniejszą informacją z Polski było powołanie nowego ministra finansów, którym został Mateusz Szczurek, jednak informacja ta nie wywołała znacznego ruchu na parach złotowych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz