Notowania

komentarze walutowe
09.06.2014 16:20

Dobra sesja w wykonaniu dolara

Na wykresie widać już jednak pewną niemoc niedźwiedzi i w dalszej części dnia powinniśmy być świadkami wzrostu kursu tej pary.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to spadki kursu eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3586. Na wykresie widać już jednak pewną niemoc niedźwiedzi i w dalszej części dnia powinniśmy być świadkami wzrostu kursu tej pary.

Dziś nie mieliśmy znaczących odczytów makroekonomicznych, poznaliśmy tylko wartość indeksu Sentix (obrazującego oczekiwania inwestorów finansowych) dla Strefy Euro. W czerwcu wyniosła ona 8,6 pkt., wobec prognozy na poziomie 13 pkt. i wartości poprzedniej 12,8 pkt. Dodajmy, że była to najniższa wartość od grudnia 2013 roku.

Jutrzejszy dzień również nie będzie obfitował w istotne figury makroekonomiczne, czeka nas za to kilka wystąpień przedstawicieli banków centralnych.

*Złoty nieco słabnie *

Dzisiejsza sesja to spadek wartości złotego. Dolar wyceniany jest na 3,0193 PLN, zaś wspólna waluta na 4,1025 PLN. Dzisiejsze spadki wartości naszej waluty można powiązać ze zniżkująca parą EUR/USD oraz taniejącymi obligacjami, które jeszcze rano zyskiwały na wartości. Spadkami prawdopodobnie zakończy dziś dzień również WIG20.
Dodajmy, że dziś GUS opublikował dane dotyczące handlu zagranicznego. Za okres styczeń- kwiecień 2014 było ono dodatnie i wyniosło 706 mln euro.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz