Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dobre dane z rynku nieruchomości w USA

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja europejska ponownie stała pod znakiem wyraźnego umocnienia wspólnej waluty, choć tym razem spora część ruchu odbyła się bez udziału kapitału zza oceanu.

Dobre dane z rynku nieruchomości w USA

Kolejny dzień wzrostów

Dzisiejsza sesja europejska ponownie stała pod znakiem wyraźnego umocnienia wspólnej waluty, choć tym razem spora część ruchu odbyła się bez udziału kapitału zza oceanu. Opublikowane rano dane o inflacji PPI nie miały większego znaczenia, podobnie jak dynamika wydatków konsumentów w USA (obie wartości okazały się nieznacznie niższe od prognoz).

Mimo to dobre nastroje utrzymywały się zarówno na giełdach jak i rynku walutowym, a kurs EUR/USD zanotował maksimum na poziomie 1,3260. Później doszło do korekcyjnego odbicia, ale ostatnia dzisiejsza publikacja pozytywnie zaskoczyła inwestorów. Niestety mimo to ostatecznie kurs EUR/USD wynosił 1,3190.

EUR/PLN próbował powrotu ponad 4,00

Pierwsza część dzisiejszego dnia była relatywnie dobra dla polskiej waluty. Dzięki osłabiającemu się dolarowi para USD/PLN zanotowała kolejne minimum, tym razem w pobliżu psychologicznego poziomu 3,00. Gorzej natomiast zachowywała się para EUR/PLN, której kurs powoli przesuwał się w górę.W drugiej części sesji europejskiej doszło do nieco większego osłabienia złotego, przez co obie pary zanotowały maksima na swoich istotnych poziomach oporu (EUR/PLN blisko 4,00, a USD/PLN 3,03).

Jednak dobre dane z amerykańskiego rynku nieruchomości pomogły uspokoić sytuację i ostatecznie pary EUR/PLN i USD/PLN znalazły się odpowiednio na poziomach 3,0280 oraz 3,9980. Warto również wspomnieć, że dziś pojawił się na rynku komentarz ze strony agencji ratingowej S&P, której zdaniem najnowsze zapowiedzi rządowe oraz prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego są wystarczające, aby nasz rating A- pozostał stabilny.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)