Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dobre dane z USA wsparły dolara

0
Podziel się

Podczas dzisiejszej sesji byliśmy świadkami spadku wartości eurodolara.

Dobre dane z USA wsparły dolara
bDJYVczp

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to mocny spadek wartości eurodolara. O ile jeszcze rano notowane były poziomy rzędu 1,357 to obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3538.

W pierwszej części sesji po lepszych odczytach indeksów PMI dla usług z Europy popytowi udało się nawet wywindować kurs w okolice 1,36. Później pojawił się jednak zaskakująco dobry raport ADP z USA, pokazujący szacunkową zmianę zatrudnienia w poprzednim miesiącu w sektorze prywatnym poza rolnictwem. Wyniosła ona 215 tys. wobec prognozy 173 tys. i wartości poprzedniej 184 tys.. W tej sytuacji dolar zaczął mocno zyskiwać, co sprowadziło parę EUR/USD do poziomu w okolicach 1,3550, ponieważ odczyt ten przybliża nas do ograniczania programu QE3 w tym kraju. O godzinie 16:00 pojawiły się kolejne dane z USA po których główna para walutowa nieco odreagowuje ostatnie spadki.

Na gruncie analizy technicznej, trend wzrostowy zapoczątkowany 7 listopada tego roku został naruszony, a teraz jeśli mamy nadal mówić o aprecjacji tej pary kurs musi wzrosnąć w okolice 1,357.

bDJYVczr

Stopy w Polsce nadal niskie

Informacją dzisiejszego dnia z naszego kraju była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych, jednak tu zaskoczenia nie było, a stopa referencyjna została utrzymana na niezmienionym poziomie 2,5 proc. Informacja ta była oczekiwana przez rynek i nie spowodowała żadnej reakcji na rynku złotego. Nasza waluta pozostawała dziś pod wpływem czynników globalnych, a te nie sprzyjały skłonności do ryzyka. Dolar nieco podrożał i kosztuje 3,0971 PLN, euro potaniało i kosztuje 4,1980 PLN.

bDJYVczS
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)