Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
12.03.2009 17:42

Dobry dzień dla złotego

Złoty w sposób zdecydowany umocnił się w do głównych walut. Można mówić o pewnym przełomie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty w sposób zdecydowany umocnił się w czwartek do głównych walut. O godzinie 17:33 kurs USD/PLN testował poziom 3,5337 zł, EUR/PLN 4,5211 zł, a szwajcarski frank 2,9695 zł. We wszystkich trzech przypadkach można mówić o pewnym przełomie.

Kursy dolara i euro spadły bowiem poniżej minimów z końca lutego br., kończąc krótki okres konsolidacji i rozpoczynając kolejny etap korekty (póki co nie ma jeszcze sygnałów odwrócenia trendu na złotym).

Podobnie zachował się również szwajcarski frank. Jednak w tym przypadku dużo większe znaczenie ma spadek poniżej psychologicznego poziomu 3 zł. I to nie tylko dlatego, że miał on niezwykle dynamiczny charakter, ale przede wszystkim dlatego, że spadek CHF/PLN miał silne fundamentalne podstawy. Mianowicie obniżka stóp procentowych przez Narodowy Bank Szwajcarii (SNB), interwencja tego banku w celu osłabienia szwajcarskiego franka oraz zapowiedź podobnych działań w przyszłości. To wszystko sugeruje, że para CHF/PLN może na dłużej zadomowić się poniżej poziomu 3 zł.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz