Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolar blisko istotnego poziomu

0
Podziel się

Ostatnie kilka godzin na głównej parze walutowej to spadki wartości eurodolara. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na 1,3650.

Dolar blisko istotnego poziomu
bEhifgDF

Na chwilę obecną spadki wyhamowały, a najbliższym wsparciem są okolice 1,362, których przełamanie spowoduje zapewne mocniejszą deprecjację kursu. Oporem jest poziom 1,38, lecz naszym zdaniem w kolejnych sesjach bardziej prawdopodobny jest jednak ruch na południe.

Dziś poznaliśmy również paczkę danych makroekonomicznych. Na plus zaskoczyły odczyty indeksów PMI ze Strefy Euro i USA; zgodnie z prognozą wypadł z kolei indeks ISM zza oceanu również dla przemysłu). Ponadto (jak co czwartek) poznaliśmy liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (USA), których liczba nieco spadła wobec okresu poprzedniego. Dane te pomogły w umocnieniu waluty amerykańskiej.

Dolar drożeje

W ślad za spadkami na głównej parze walutowej na wartości traci i nasza waluta. Dolar kosztuje 3,0515 PLN, zaś euro 4,1670 złotego.

bEhifgDH

Warto dodać, że dziś poznaliśmy jeden istotny odczyt z naszego kraju, był to indeks PMI dla naszego przemysłu. Niestety wypadł on gorzej od wartości poprzedniej oraz prognozy i ukształtował się na poziomie 53,2 pkt. Podczas tej sesji poznaliśmy również saldo rachunku bieżącego, jednak odczyt ten nie miał dużego przełożenia na rynek walutowy.

bEhifgEi
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)