Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Denderski
|

Dolar nadal się osłabia

0
Podziel się:

Wczorajsza Beżowa Księga potwierdza słuszność ostatnich decyzji Fed – amerykańska gospodarka zwalnia, ale obecnie to spowolnienie jest odczuwalne przede wszystkim w sektorze środków transportu i na rynku nieruchomości.

Wydatki konsumentów powoli tracą swoją dynamikę, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że Fed będzie długo wstrzymywał się z jakimikolwiek zmianami poziomu stóp procentowych, gdyż ten proces postępuje bardzo powoli.

Dziś publikowane są dane dotyczące miesięcznego i rocznego wskaźnika PCE (wczoraj były to dane kwartalne, które pokazały spadek do 2,2% k/k), który po cyklu podwyżek stóp procentowych powinien, zdaniem ekonomistów z Fed, wkrótce spaść do przedziału 1%-2% tempa wzrostu cen. Dolar osłabił się w nocy na rynku międzynarodowym właśnie z powodu spekulacji na temat tych danych, dominuje przekonanie, że raport o PCE wskaże na spadek inflacji. Ewentualne przełamanie przez EURUSD poziomu 1,32 otwiera drogę do wzrostów aż do 1,35, oczywiście z dłuższymi przestojami, ważnym oporem jest poziom 1,3275.

Złoty umocnił się w nocy, pociągając jeszcze niżej USDPLN co potwierdza moją opinię o dużych szansach na ruch w stronę 2,70 w długim okresie. Biorąc pod uwagę wykres tygodniowy należy w przeciągu najbliższych kilku dni spodziewać się jakiegoś odreagowania, gdyż RSI jest już praktycznie na poziomie 30, w dodatku kurs napotka ograniczenie na poziomie 2,88 w postaci linii wsparcia ponadrocznego trendu spadkowego (polecam samodzielne zbadanie wykresu tygodniowego!), można na nim zauważyć również, że kurs zszedł pod dolną wstęgę Bollingera, co jest kolejnym argumentem za wzrostami. Eurozłoty po białej świecy z długim wysokim knotem i czarnej świecy zakrywającej całą swoją poprzedniczkę powinien podążyć w dół.

W kalendarzu ważne pozycje o 10:00 – wzrost PKB w Polsce, III kw., następnie o 11:00 – wzrost PKB w Eurolandzie i o14:30 raport o wydatkach i przychodach Amerykanów. O tych godzinach na rynku powinna występować podwyższona zmienność kursów.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)