Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolar nadal się umacnia

0
Podziel się:

Główna para walutowa tydzień rozpoczęła od wyraźnych spadków. Nadal pozostaje problemem sytuacja Grecji, a spread między greckimi i niemieckimi obligacjami 10-letnimi wciąż rośnie, co nie sprzyja europejskiej walucie.

Dolar nadal się umacnia

Niepokoje pogłębiło dodatkowo przesunięcie terminu wizyty przedstawicieli KE, EBC oraz MFW w Atenach. Negatywne nastroje zaowocowały dzisiaj spadkiem kursu EUR/USD do poziomu 1.3415 w porównaniu do otwarcia ponad poziomem 1.3460. Rynkowym nastrojom szkodzi również oskarżenie przeciwko Goldman Sachs o oszustwo przy sprzedaży instrumentów CDO powiązanych z rynkiem hipotecznym. Ogólna sytuacja na rynku nie sprzyja zmianie spadkowego trendu głównej pary walutowej.

Złoty reaguje na dobre dane

Dzisiejszy dzień pary złotowe rozpoczęły od wyraźnych wzrostów, nasza waluta od rana osłabiała się. Euro przebiło silny opór 3.90 i osiągnęło lokalne maksimum na wysokości 3.91. Dolar także notował silne wzrosty, mianowicie przebił się szybko przez poziom 2.90 i sięgnął nawet 2.9130.

Po południu złoty w reakcji na dobre dane zaczął się umacniać, w efekcie czego para EUR/PLN waha się obecnie w okolicach 3.8930, natomiast kurs USD/PLN wynosi teraz 2.8930. Jednak cały czas należy mieć na uwadze, że światowe rynki finansowe nie sprzyjają obecnie wzrostom wartości ryzykownych aktywów.

Pozytywne dane makro

Dzisiejszy dzień przyniósł nam dwie dość istotne wiadomości makro z naszego kraju. Mianowicie o godzinie 14 pojawiła się informacja odnośnie dynamiki przeciętnego wynagrodzenia oraz dynamiki zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw. Oba wskaźniki pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Pierwszy odczyt wyniósł 4.8 proc. w skali roku, podczas gdy spodziewano się poziomu z zeszłego miesiąca, czyli 2.9 procent. Także dynamika zatrudnienia okazała się nieco lepsza od prognoz – wyniosła -0.6 procent, a spodziewano się -0.7 procent.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)