Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolar nieznacznie zyskuje

Wspólnej walucie nie pomogły dziś zaskakująco dobre odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług z Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja to lekkie umocnienie dolara. Obecnie główna para walutowa wyceniana jest na 1,3777. Za pogorszeniem klimatu na rynkach stoją nie najlepsze odczyty PMI dla usług i przemysłu z najważniejszych gospodarek. Dziś w nocy rozczarowały dane z chińskiego przemysłu; tamtejszy indeks PMI spadł do najniższego poziomu od 8 miesięcy.

Wspólnej walucie nie pomogły dziś zaskakująco dobre odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług z Francji, które wypadły zdecydowanie powyżej prognoz, ponadto oba znalazły się powyżej bariery 50 pkt. oddzielającej rozwój od recesji.

W dalszej części sesji pojawiły się analogiczne odczyty z Niemiec i Strefy Euro, które nieznacznie rozczarowały. Z kolei odczyt z amerykańskiego przemysłu, pomimo że nieco gorszy od prognoz nadal znajduje się zdecydowanie powyżej granicy 50 pkt (55,5 pkt) oddzielającej rozwój od recesji i został zignorowany przez inwestorów.

Kolejne godziny dzisiejszego handlu nie przyniosą już dużej zmienności na wykresie. Obecnie najbliższym oporem na tej parze są okolice 1,382, wsparciem 1,375, jednak dziś jest mało prawdopodobne aby doszło do przebicia któregokolwiek z tych poziomów.

Stabilizacja złotego

Nasza waluta obecnie wyceniana jest podobnie jak dziś rano. Wspólna waluta kosztuje 4,1987 PLN, zaś dolar 3,0477 PLN. W kontekście wartości złotego jutro czekają nas dwa odczyty z naszego kraju. Poznamy wyniki sprzedaży detalicznej (luty) oraz stopę bezrobocia (luty).

Tagi: komentarz walutowy, dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz