Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Adamkiewicz
|

Dolar odrabia straty

0
Podziel się:

Mimo wszystko, rynek walutowy jest dużo spokojniejszy od rynku giełdowego, gdzie nadal zdecydowanie panują niedźwiedzie.

Dolar odrabia straty

Ostatnie dni zdecydowanie nie były udane dla amerykańskiej waluty, ale dzisiejsza sesja zapowiada korektę notowań dolara. Kilka par walutowych odbija się od istotnych poziomów, między innymi USDPLN oddala się od granicy 3 zł.

Mimo wszystko, rynek walutowy jest dużo spokojniejszy od rynku giełdowego, gdzie nadal zdecydowanie panują niedźwiedzie.

Wczoraj pisaliśmy, że bliskie okolice 3 zł powinny być wykorzystywane do zakupu dolara i prognoza ta zostaje niezmieniona. Naszym zdaniem dolar powinien zyskiwać na szerokim rynku w kolejnych miesiącach i trend ten nie ominie USDPLN. Naszym zdaniem, kurs tej pary walutowej powinien wynieść 3,10 na koniec kwartału.

Ciekawie wygląda dolar amerykański w relacji do swojego kanadyjskiego odpowiednika, po kilkutygodniowej korekcie notować USDCAD obecnie mocno zwyżkuje, co sugeruje możliwość wykończenia ruchu spadkowego. Patrząc na sytuację fundamentalną, cały czas można liczyć na wzrosty w okolice tegorocznych szczytów na 1,12.

Po krótkotrwałym pokonaniu istotnych oporów zawracać zaczął także kurs EURUSD. Europejska waluta nadal pozostaje mocna względem dolara ponieważ ostatnio traciły amerykańskie obligacje. Dodatkowo euro cały czas wspiera przepływ realnego kapitału, np. w stronę obligacji.

Jedyną główną walutą, do której dolar nie zyskuje podczas dzisiejszej jest japoński jen. To ze względu na korelację z głównym indeksem amerykańskiej giełdy - S&P500. Przecena na parkietach zazwyczaj sprowadza kurs USDJPY niżej, jednak w długim terminie ta para walutowa ma spory potencjał wzrostowy.

Porównaj na wykresach notowania walut

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)