Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolar pod wpływem Niemiec. Jutro ważna decyzja FOMC

0
Podziel się

Podczas sesji nieznacznie zyskała nasza waluta. Dolar kosztuje 3,0294 zł, zaś euro 4,2076 zł.

Dolar pod wpływem Niemiec. Jutro ważna decyzja FOMC
bEpRnVlx

Dzisiejsza sesja to lekkie spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3908. Za nieco gorsze nastroje odpowiada przede wszystkim odczyt indeksu instytutu ZEW z Niemiec (marzec), który bardzo rozczarował i spadł do poziomu 46,6 pkt. wobec prognozy na poziomie 53 pkt. i wartości poprzedniej 55,7 pkt.

Dodajmy, że był to najniższy odczyt od września 2013 roku. Ponadto mieliśmy dziś całkiem przyzwoite dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, co dodatkowo umocniło walutę amerykańską.

Kolejne godziny będą nam zapewne upływały na wyczekiwaniu na jutrzejszą decyzje Komitetu Federalnego Otwartego Rynku, który jutro wieczorem zdecyduje o dalszej polityce monetarnej w USA. Szczególnie istotne jest czy będziemy świadkami kolejnego cięcia o 10 mld USD oraz co nowa prezes FED powie na konferencji po posiedzeniu. Rynkom ponadto może ciążyć, (choć już w mniejszym stopniu) sytuacja na Krymie.

bEpRnVlz

Podczas dzisiejszej sesji nieznacznie zyskała nasza waluta. Dolar kosztuje 3,0294 PLN, zaś euro 4,2076 PLN. Dziś poznaliśmy również dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu. Wynagrodzenie w lutym było o 4 proc, wyższe niż rok wcześniej, z kolei dynamika zatrudnienia była o 0,2 proc. wyższa niż przed rokiem

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEpRnVma
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)