Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
06.11.2008 08:24

Dolar ponownie zyskuje

Na parze EURUSD cały czas jest dość nerwowo i inwestorzy najwyraźniej nie są pewni kierunku, w którym będzie podążał rynek. Wczoraj ten kierunek został zmieniany dwukrotnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na parze EURUSD cały czas jest dość nerwowo i inwestorzy najwyraźniej nie są pewni kierunku, w którym będzie podążał rynek. Wczoraj ten kierunek został zmieniany dwukrotnie.

Rano mieliśmy spadki tłumaczone zniżkującymi indeksami w Europie, po godzinie 16.00 dynamiczny i dość spory wzrost (do poziomu 1,31), choć trudno powiedzieć na ile była to zasługa słabego ISM, a na ile chwilowych wzrostów na Wall Street. Wreszcie głębokie spadki indeksów pod koniec sesji w USA znów zapewniły dolarowi przewagę, co potwierdza działanie tej dodatniej zależności pomiędzy indeksami giełdowymi a parą EURUSD (dodajmy dla porządku, że historycznie zależność ta była najczęściej ujemna, choć jej siła bywała różna). Gdzieś w tle mamy oczekiwaną dziś obniżkę stóp przez ECB, ale przy tak rozchwianym rynku trudno będzie znów o jasną interpretację. Ukształtowaniu jasnej tendencji nie pomaga też fakt, iż przedział potencjalnej konsolidacji jest bardzo szeroki bo wynosi obecnie 1,2325 - 1,33.

Na tym tle zachowanie złotego należy określić mianem bardzo spokojnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co działo się w końcówce października. Od dwóch dni para USDPLN porusza się w wąskim raczej przedziale 2,67 - 2,76, zaś EURPLN 3,48 - 3,56. Taka szybka stabilizacja służy odbudowaniu zaufania do polskiego rynku, może ona także potencjalnie przyspieszyć obniżkę stóp procentowych w Polsce.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz