Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolar powinien pozostać słaby

0
Podziel się:

Miniony tydzień przyniósł przede wszystkim silną deprecjację waluty amerykańskiej i zmianę układów na rynku z punktu widzenia analizy technicznej.

Piątkowa sesja przebiegała dość spokojnie, a inwestorzy przy braku danych makroekonomicznych oczekiwali na popołudniowe wystąpienie Bena Bernanke. Szef Fed potwierdził, iż jest przekonany że podejmowane obecnie działania doprowadzą do poprawy sytuacji gospodarczej. Dodatkowo, na początku tego tygodnia mają zostać ogłoszone szczegóły planu pomocy dla amerykańskich banków, co przyczyniło się do dość optymistycznego rozpoczęcia tego tygodnia na rynkach akcji.

Ostatni tydzień marca rozpoczął się od kontynuacji zeszłotygodniowych trendów na walutach. Eurodolar nad ranem ustanowił nowe maksimum lokalne, tym samy otwierając sobie drogę do kontynuacji wzrostów w okolice 1,3850. W tym tygodniu uwaga inwestorów powinna być skupiona wokół danych z rynku nieruchomości, zamówień na dobra trwałego użytku oraz dynamiki PKB z USA. Wszelkie ruchu korekcyjne na dolarze naszym zdaniem w dalszym ciągu będą dobra okazją do sprzedaży waluty amerykańskiej.

Złoty wykorzystał ostatnie wydarzenia , by zyskać nieco na wartości . W tym tygodniu poznamy dane na temat sprzedaży detalicznej i stopy bezrobocia w lutym. Spadek sprzedaży i kolejny z rzędu wzrost stopy bezrobocia mogą utrzymywać złotego pod lekką presją. Ponadto w tym tygodniu poznamy decyzję RPP odnośnie stóp procentowych w Polsce. Analitycy nie są zgodni co do obecnego posunięcia Rady. Część z nich spodziewa się, iż stopy zostaną utrzymane na obecnym poziomie 4,0%, z kolei niektórzy spodziewają się obniżki o 25pb.
* EURPLN*

Eurozłoty w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej istotnego wsparcia na poziomie 4,40, wyznaczonego przez dwa minima lokalne z 9 lutego i 16 marca tego roku ustanowione tuż powyżej 50% zniesienia fib całości impulsu wzrostowego z okolic 3,8700. Dopóki okolice 4,40 są bronione , to ostatnie umocnienie złotego należy traktować jako korektę prostą. Najbliższe wsparcie wyznacza poziom 4,5270, natomiast opór widzielibyśmy na poziomie 4,6850. Oczekiwania co do słabszych danych na temat stopy bezrobocia i sprzedaży detalicznej mogą utrzymywać presję na złotego.
* EURUSD*

W dniu dzisiejszym eurodolar ustanowił nowe maksimum lokalne otwierając sobie tym samym drogę do kontynuacji wzrostów w okolice 1,3850, gdzie opór wyznacza linia poprowadzona po ostatnich maksimach lokalnych, a także 61,8% zniesienia fib całości spadków z poziomu 1,4722 w okolice 1,2447. Pomimo słabych danych z gospodarki europejskiej i zapowiedzi członków ECB wskazujących na możliwość dalszych obniżek stóp, euro pozostaje mocne. Najbliższe wsparcie na poziomie 1,3600 wyznacza linia poprowadzona po ostatnich minimach lokalnych na wykresie godzinowym. Z technicznego punktu widzenia należy oczekiwać, że to wsparcie zostanie utrzymany i ruch wzrostowy na eurodolarze będzie kontynuowany.

GBPUSD
GBPUSD kontynuuje wzrosty, zyskując głównie na wartości dzięki słabości amerykańskiej waluty. Przełamana została linia trendu spadkowego i obecnie projekcja 141,4% podfali wzrostowej z poziomu 1,3660 w okolice 1,4220 wyznacz a opór w rejonie 1,4688. Z kolei 100-okresowa średnia ruchoma na wykresie dziennym przebiega w okolicy 1,4650. Najbliższe wsparcie widzielibyśmy na poziomie 1,44, które wyznacza przełamana linia trendu. Z technicznego punktu widzenia utrzymująca się słabość USD powinna sprzyjać wzrostom na funtdolarze.

USDJPY

Ostatni ruch korekcyjny na USDJPY zatrzymał się w okolicach wsparcia wyznaczonego przez 100-okresową średnią na wykresie dziennym, a także 50% zniesienia fib całości impulsu wzrostowego okolic 87,03. Jen pozostaje relatywnie słaby, w szczególności do euro, NZD czy AUDa. Dodatkowo japoński minister finansów zapowiada, ze japońska gospodarka będzie potrzebowała kolejnych bodźców. Opór wyznacza poziom 98,80, natomiast wsparcie to rejon 93,40.

dziś w money
komentarze walutowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)