Notowania

dziś w money
16.03.2010 16:15

Dolar słabszy przed decyzją FED

Warto pamiętać, że dziś wieczorem czeka nas jeszcze ogłoszenie decyzji FED odnośnie stóp procentowych w USA, co może mieć znaczący wpływ na zachowanie inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Panowały bardzo dobre nastroje

Mimo zapowiadającego się kiepsko poranka dzisiejsza sesja okazała się bardzo dobra dla byków. Jeszcze przed południem na rynek napłynęły lepsze od oczekiwań dane z Niemiec o indeksie ZEW, który zanotował mniejszy od prognoz spadek. Ponadto delikatnie lepsze okazały się być popołudniowe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości o liczbie wydanych pozwoleń oraz rozpoczętych budów.

To wszystko sprawiało, że inwestorzy zapomnieli o wczorajszych spadkach i kupowali wspólną walutę, dzięki czemu kurs EUR/USD zanotował wyraźny wzrost powyżej 1,3750. Warto pamiętać, że dziś wieczorem czeka nas jeszcze ogłoszenie decyzji FED odnośnie stóp procentowych w USA, co może mieć znaczący wpływ na zachowanie inwestorów.

Mocne spadki par złotowych

Zdecydowana poprawa nastrojów inwestorów europejskich pomogła najpierw zatrzymać przecenę złotego, a następnie wyraźnie umocnić naszą walutę. Było to szczególnie widoczne na parze USD/PLN, która jak zwykle dużo bardziej reagowała na zmiany kursu EUR/USD.

Para USD/PLN zanotowała spadek poniżej poziomu 2,82, a kurs EUR/PLN poniżej 3,88. Pomogły w tym dane z polskiej gospodarki dotyczące dynamiki przeciętnego wynagrodzenia, która wzrosła mocniej od oczekiwań, bo do poziomu 2,9% r/r (spodziewano się 2,6%). Tuż po godzinie 16:00 nastroje nadal sprzyjały polskiej walucie.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz