Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolar traci do europejskich walut

0
Podziel się
Dolar traci do europejskich walut
bEgkKyxx

*Środa na rynku walutowym upływa pod znakiem osłabienia dolara w relacji do europejskich walut. W przypadku GBP/USD rodzi to krótkoterminowe konsekwencje, natomiast EUR/USD jest o krok od rozpoczęcia większej korekty. *
Po godzinie 16-tej kurs EUR/USD wspiął się do dziennego maksimum na 1,4589 dolara, atakując dziś po raz drugi 10-dniową linię bessy na wykresie godzinowym (1,4680). Linię będącą umowną przepustką do większej korekty wcześniejszych spadków eurodolara, które sprowadził kurs tej pary z poziomu 1,51 do wczorajszego minimum na 1,4503 dolara. Na gruncie analizy technicznej pokonanie tego oporu wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Czynniki fundamentalne również każą oczekiwać realizacji wzrostowego scenariusza dla EUR/USD. Jest realne, że komunikat opublikowany po kończącym się dziś dwudniowym posiedzeniu FOMC, niewiele będzie różnił się od listopadowego i będzie powtarzał tezy wygłoszone przez szefa Fed w czasie wystąpienia w waszyngtońskim Economic Club (amerykańska gospodarka napotyka na poważne rafy, stopy procentowe pozostaną przez dłuższy czas na niskim poziomie). To zaś wywoła uczucie rozczarowania wśród inwestorów oczekujących szybszych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W tej sytuacji realizacja przez nic zysków z długich pozycji w dolarze będzie logicznym zachowaniem.

Gdyby jednak komunikat po posiedzeniu FOMC został odczytany jako jastrzębi, to konsekwencją może być bardzo silne, nawet sięgające 2 centów, umocnienie amerykańskiej waluty. Zważywszy, że taki komunikat w sposób istotny zmieniałby spojrzenie na kwestię stóp procentowych, to umocnienie dolara byłoby również kontynuowane w następnych dniach.

bEgkKyxz

O ile na zmianę krótkoterminowej sytuacji na EUR/USD inwestorzy muszą jeszcze trochę zaczekać, to taka zmiana już dokonała się na GBP/USD. Para ta wybiła się górą z trwającej od tygodnia konsolidacji, którą na wykresie godzinowym można było zamknąć przedziałem 1,6182-1,6333 dolara. Jest to równoznaczne z wygenerowaniem sygnału kupna. Jeszcze w tym tygodniu funt może podrożeć do 1,65 dolara.

bEgkKyya
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)