Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolar wciąż traci

0
Podziel się:

Zapisy Bezowej Księgi publikowanej przez FED, pokazały spadek tempa wzrostu gospodarczego od początku roku. W efekcie kurs EUR/USD wzrósł do rekordowego poziomu 1,5317.

Dolar wciąż traci
bEJzpbed

Lepszy od spodziewanego odczyt indeksu ISM z amerykańskiego sektora usług nie pomógł dolarowi. Nieznaczne umocnienie dolara wobec euro zaraz po publikacji zostało powstrzymane na poziomie 1,5210.

Inwestorzy zaniepokojeni wcześniejszym raportem ADP, który pokazał spadek zatrudnienia w amerykańskich firmach o 23 000, ponownie pozbywali się amerykańskiej waluty. Dodatkowo zapisy Bezowej Księgi publikowanej przez FED, pokazały spadek tempa wzrostu gospodarczego od początku roku. W efekcie kurs EUR/USD wzrósł do rekordowego poziomu 1,5317.

Kluczowym wydarzenie dzisiejszego dnia będzie decyzja ECB w sprawie stóp procentowych. O ile pozostawienie głównej stopy procentowej w strefie euro na niezmienionym poziomie jest właściwie pewne i zdyskontowane przez rynek, o tyle konferencja prasowa prezesa ECB tradycyjnie wpłynie na wycenę europejskiej waluty. Wydaje się, że po serii wypowiedzi ze strony oficjeli europejskich zaniepokojonych tempem i skalą aprecjacji euro, Trichet może znaleźć się pod presją i zmienić swoją dotychczasową jastrzębią retorykę. Możliwość taką zdaje się wyceniać rynek stopy procentowej, gdzie widoczny jest wzrost rentowności niemieckich obligacji. Patrząc na krzywą OIS, inwestorzy spodziewają się obniżki kosztu pieniądza w strefie euro w drugiej połowie roku. Jak na razie poziom 1,5150 okazał się być niezwykle mocnym. Pierwszym wsparciem na dziś dla kursu EUR/USD jest poziom 1,5270, kolejny wyznacza rejon 1,5150-1,5200. Opory zlokalizowane są odpowiednio na poziomach 1,5310, 1,5350 i
1,5400. Biorąc pod uwagę średnio tygodniowy zakres high/low około 300 punktów i fakt, że do końca tygodnia zostały dwa dni, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem są dalsze wzrosty kursu do poziomu co najmniej 1,5400. Powstrzymanie spadków na giełdach światowych, przeceniło nieznacznie jena. Wczoraj kurs EUR/JPY zdołał pokonać opór na 159,00 a USD/JPY zbliżył się do poziomu 104,50.

bEJzpbef

W środę giełda warszawska przerwała sześciodniową serię spadków. Wczorajsze wzrosty traktowane są jako techniczne odreagowanie i analitycy spodziewają się raczej kontynuacji trwającego od początku roku trendu spadkowego. Wzrosty kursu EUR/USD w drugiej połowie dnia przyczyniły się do umocnienia złotego. Złoty zyskuje zarówno do euro jak i dolara. Dzisiaj rano USD/PLN testuje wsparcie na 2,3000 a EUR/PLN wyceniany jest w okolicy 3,5200. Inwestorzy zignorowali wypowiedź członka RPP Mirosława Pietrewicza, który ponownie stwierdził, że w jego ocenie nie ma potrzeby dalszych podwyżek stóp procentowych. Przyznał jednak, że w radzie polityki Pieniężnej może się znaleźć większość, która zdecyduje się na podniesienie kosztu pieniądza w tym miesiącu. Wydaje się, że trend słabego dolara będzie kontynuowany co oznacza kolejne rekordy złotego. Tym samym rosną szanse na zrealizowanie celu technicznego na wykresie tygodniowym USD/PLN na poziomie 2,2400.

bEJzpbeG
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)