Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Dolar zyskuje na słabych nastrojach

0
Podziel się:

Marzec na rynkach akcji rozpoczął się w słabych nastrojach. Nie pomogły zapewnienia administracji prezydenta USA, iż w razie potrzeby będą oni szukać kolejnych 750 mld USD na pomoc dla sektora finansowego, ani faktyczna, kolejna już pomoc dla ubezpieczyciela AIG.

Dolar zyskuje na słabych nastrojach

Japońskie indeksy rozpoczęły tydzień od spadków, tracą też kontrakty na amerykański indeks S&P500, który w piątej ustanowił nowe minimum tej bessy, otwierając drogę do dalszych spadków. Tym chyba zasadniczo należy tłumaczyć spore umocnienie dolara w relacji do euro. Notowania na tej parze otworzyły się na poziomie 1,2630 - 50 pipsów poniżej zamknięcia z ubiegłego tygodnia, i notowały dalsze spadki, osiągając nawet poziom 1,2545 - najniższy od 19 lutego. Ewentualne dalsze spadki na rynkach akcji, jak i słabe odczyty danych mogą sprzyjać kontynuowaniu tej tendencji. W takim scenariuszu czekałby nas test poziomu 1,2510 i ewentualnie w dalszej kolejności 1,24 i (najważniejsze wsparcie) 1,2330.

Mniej oczywista tendencja ma miejsce na rynku jena. Japońska waluta rozpoczęła tydzień od umocnienia, ale po kilku godzinach handlu zaczęła tracić na wartości i na otwarciu w Europie para USDJPY oscyluje wokół poziomu 97,50. Maksimum z minionego tygodnia to 98,73 i ten poziom ewentualnie będzie oporem przed kontynuacją ruchu zapoczątkowanego miesiąc temu. Tak rysujące się nastroje na rynku walutowym raczej nie będą sprzyjały złotemu, który w ostatnich godzinach handlu w piątek zdołał umocnić się wobec głównych walut (do 4,63 za euro). Dziś jednak już na otwarciu czeka nas kilkugroszowe osłabienie.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)