Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś dane z Polski, ale to USA będą grały pierwsze skrzypce

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,3360. Od kilkunastu godzin jesteśmy świadkami bardzo małej zmienności na tym rynku.

Dziś dane z Polski, ale to USA będą grały pierwsze skrzypce

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,3360. Od kilkunastu godzin jesteśmy świadkami bardzo małej zmienności na tym rynku, a zmiany nie przekraczają kilkunastu pipsów.

Powyższa sytuacja spowodowana jest niepewnością co do dzisiejszej decyzji FOMC w sprawie ograniczania programu QE3 w USA. Rynek spodziewa się cięcia w skupie aktywów w wysokości 10 mld USD miesięcznie do 75 mld USD, każde większe cięcie spowoduje wzrost awersji do ryzyka i umocnienie dolara. Poza tym poznamy dziś decyzje FOMC w sprawie stóp procentowych oraz projekcje makroekonomiczne. Wydarzenia te będą miały miejsce po godzinie 20:00 naszego czasu.

Warto dodać, że poznamy dziś również inne dane z USA, mianowicie liczbę pozwoleń na budowę domów oraz rozpoczęte budowy domów, będą to odczyty za sierpień. Jednak będą one miały drugorzędne znaczenie.

Złoty lekko traci

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich spadków wartości złotego, dolar kosztuje 3,1614 PLN, zaś euro 4,2225 PLN, warto dodać, że wczorajsza sesja zakończyła się również spadkiem ceny (czyli wzrostem rentowności)
polskich papierów dłużnych (10y) o 0,93 proc (co sprzyjało deprecjacji naszej waluty), a ich rentowność wynosi na chwile obecną 4,46 proc.

Dziś będziemy świadkami ważnych odczytów z naszego kraju, mianowicie poznamy odczyty o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej (sierpień) ponadto pojawi się odczyt wskaźnika dobrobytu wg BIEC (wrzesień). Szczególnie istotny będzie odczyt o produkcji, jednak i tak będzie on przyćmiony przez wydarzenia z USA.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)