Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś poznamy wstępne dane o PKB w USA

0
Podziel się

W dniu dzisiejszym ponownie czeka nas niewiele nowych publikacji, jednak tym razem będą one bardzo istotne.

Dziś poznamy wstępne dane o PKB w USA
bEhHBaMl

Bardzo miła niespodzianka

Wczorajsza popołudniowa publikacja indeksu nastrojów konsumentów w USA, który wzrósł niespodziewanie mocno do poziomu 39,2 pkt. (oczekiwano 29,8 pkt.), wywołała silne wzrosty na głównej parze walutowej. Kurs EUR/USD powrócił ponad poziom 1,3120 w sesji amerykańskiej, a na początku dzisiejszej sesji europejskiej znajduje się nawet powyżej poziomu 1,32. Tak znaczna poprawa nastrojów konsumentów bardzo cieszy, jednak ważniejsze będzie, czy taki trend utrzyma się dłużej.

Decyzja RPP

Ten zwrot nastrojów rynkowych bardzo pomógł złotemu, którego wartość znacząco wzrosła. W trakcie dnia nasza waluta traciła nawet kilka groszy zarówno do euro jak i do dolara, a pod koniec sesji zyskała ok. 8 groszy. Dziś poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych, ale nie powinna mieć ona większego wpływu na pary złotówkowe, które w znacznej mierze będą reagowały raczej na dane z USA.

bEhHBaMn

Bardzo ważne dane

W dniu dzisiejszym ponownie czeka nas niewiele nowych publikacji, jednak tym razem będą one bardzo istotne. Najpierw o godzinie 14:30 poznamy pierwsze szacunki dynamiki PKB za pierwszy kwartał w USA. Oczekiwania wskazują na odczyt -4,9% r/r, co oznaczałoby znaczną poprawę w stosunku do -6,3% z kwartału poprzedniego. Następnie o 20:15 ogłoszona zostanie decyzja FED w sprawie stóp procentowych. Rynek nie oczekuje żadnych zmian w poziomie stóp, jednak ważniejsze będą ewentualne decyzje odnośnie zwiększenia zakresu niestandardowych działań mających na celu pomoc gospodarce, a także komentarze dotyczące obecnego stanu tej gospodarki. Ponadto w ciągu dnia ogłoszona zostanie decyzja RPP w sprawie poziomu stóp w Polsce. Tutaj oczekiwania rynku również nie wskazują na to, aby cokolwiek miało się zmienić.

bEhHBaMO
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)