Notowania

dziś w money
05.06.2014 17:29

EBC obniża stopy procentowe. Duże ruchy na eurodolarze

Po porannym umocnieniu naszej waluty, kiedy to inwestorzy chętnie kupowali złotego nie ma już śladu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sesja to wyczekiwanie na najważniejsze wydarzenie ostatnich tygodni, mianowicie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, który według prognoz rynkowych miał obniżyć stopy procentowe.

Taki scenariusz rzeczywiście miał dziś miejsce i ECB obniżył stopę refinansową do poziomu 0,15 proc. (wobec prognozy 0,1 proc.). Z kolei stopa depozytowa została sprowadzona do wartości ujemnej na poziomie ( -0,1 proc.).

Po decyzji odbyła się konferencja z udziałem szefa Banku - Mario Draghiego. Na niej mogliśmy m.in. poznać nowe projekcje dotyczące inflacji i PKB, które zostały skorygowane w dół. Ponadto ECB (poza obniżką stóp) wprowadzi pakiet narzędzi luzujących politykę monetarną m.in. dwie rundy LTRO. Ponadto Mario Draghi dodał też, że to nie koniec działań Banku.

Na decyzję i konferencję kurs pary EUR/USD zareagował znaczącym spadkiem, nawet w okolice dołków z przełomu stycznia i lutego tego roku na poziomie 1,35. Obecnie jednak kurs rośnie i wynosi 1,3608.

Jutro kolejne ważne dane, tym razem będą to oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy.

Po porannym umocnieniu naszej waluty, kiedy to inwestorzy chętnie kupowali złotego nie ma już śladu. Dolar kosztuje 3,0350 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1323 PLN.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz