Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EUR/USD wyczekuje protokołu FOMC

0
Podziel się

Władanie nad rynkiem walutowym podczas dzisiejszej sesji przejmują dane z USA.

EUR/USD wyczekuje protokołu FOMC
bEikzCJh

Dziś władanie nad rynkiem walutowym przejmują dane z USA, a konkretnie protokół z lipcowego posiedzenia FOMC. Wcześniej również napłyną dane z rynku nieruchomości w USA – sprzedaż domów na rynku wtórnym.
Słabość dolara amerykańskiego, o której już wcześniej pisaliśmy jest nadal widoczna na rynku. Wczoraj kurs EUR/USD osiągnął najwyższy poziom od ponad 6 miesięcy. We wtorek w godzinach popołudniowych za euro trzeba było zapłacić 1,3450 dolara. Kurs od tamtego momentu poddał się korekcie i dziś o godzinie 11:40 kształtował się na poziomie 1,3394. Mimo że wsparcie na 1,3400 (stanowiące wcześniej silny opór) zostało przełamane, to jednak kurs nadal znajduje się pod presją tego poziomu. Do godzin popołudniowych nie powinien nastąpić przełom na tej parze i wahania między 1,3365 a 1,3420 są najbardziej prawdopodobne.

O godzinie 13:00 napłyną dane odnośnie wniosków o kredyt hipoteczny w USA, jednak dane te nie wywołują emocji wśród inwestorów. Ważniejsza natomiast będzie publikacja National Association of Realtors dt. liczby sprzedanych domów przez dotychczasowych użytkowników w lipcu. Rynek prognozuje odczyt na poziomie 5,16 mln wobec 5,08 mln w czerwcu.

Najważniejszym dzisiejszym wydarzeniem na rynku będzie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Minutes, który poznamy o 20:00 będzie analizowany przez inwestorów przez pryzmat zbliżającego się ograniczenia QE3. Jeżeli inwestorzy uznają, że ograniczenie wartości QE3 we wrześniu jest przesądzone, należy oczekiwać umocnienia dolara. Gdyby jednak po analizie protokołu FOMC rynki doszły do wniosku, że termin wrześniowy wcale nie jest przesądzony, to reakcja będzie zgoła odwrotna. W każdym z tych przypadków będzie to rodziło określone reperkusje techniczne na wykresie EURUSD. Zdecydowane wybicie ponad 1,3400 otwiera drogę do szybkiego testu maksimum z lutego (1,3710). Zwrot z poziomu 1,3400 będzie natomiast sugerował mocniejszy ruch w dół.

bEikzCJj

Inwestorzy nie powinni dziś zapominać o jutrzejszej publikacji danych z Chin. Już w nocy o godzinie 3:45 Markit Economics przedstawi wstępny odczyt indeksu PMI dla przemysłu za sierpień, obrazujący aktywność tego sektora. Konsensus zakłada wskaźnik na poziomie 48,3 punktów wobec 47,7 punktów w lipcu.

bEikzCJK
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Admiral Markets
KOMENTARZE
(0)