Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro nadal blisko rekordowego poziomu

0
Podziel się

Złoty lekko odreagowuje wczorajsze spadki, choć nadal jest słaby. Rynki walutowe boją się o przyszłość strefy euro.

Euro nadal blisko rekordowego poziomu
bEivlrKJ

Trzy agencje ratingowe uważają, że spotkanie liderów UE pod koniec minionego tygodnia to dopiero początek. Do rozwiązania kryzysu zaufania potrzeba jeszcze sporo wysiłku. Inwestorzy nie chcą ryzykować, w skutek czego traci złoty.

Zachowanie inwestorów wczoraj świadczyło o ulotności optymizmu, który pojawił się w pod koniec ubiegłego tygodnia. Zdaniem Agencji Fitch wdrożenie oczekiwanych zmian jest ryzykowne oraz nie prowadzi do ostatecznego i trwałego ożywienia gospodarczego.

Zobacz jak kształtuje się kurs euro do złotego

bEivlrKL

W tym samym tonie wypowiedziały się wcześniej S&P oraz Moody's. Jean-Michel Six reprezentujący S&P wyraził przekonanie, że Unia Europejska poczyniła dopiero pierwszy krok w kierunku naprawy gospodarki i że potrzebuje następnych spotkań oraz działań wzmacniających politykę fiskalną i monetarną.

Inwestorzy zawiedli się również skalą programu SMP w minionym tygodniu, która jak dotąd była najniższa i wyniosła jedynie 635 mln euro. Tydzień wcześniej EBC skupił obligacje za około 3,66 mld euro. Wyniki aukcji 12 miesięcznych włoskich bondów na chwilę przywróciły optymizm na rynku. Ich rentowność wyniosła 5,95 procenta (miesiąc wcześniej było to 6,087 procenta).

W nocy zyskiwał rynek euro-dolara. Po utworzeniu lokalnego minimum na poziomie 1,3161 dolara kurs rozpoczął ruch wzrostowy, który utworzył ekstremum na poziomie 1,3210 dolara. O godzinie 8:00 inwestorzy na rynku płacili za euro około. 1,3194 dolara.

O godzinie 8:00 inwestorzy płacili za dolara 3,447 złotego. Złoty stracił do euro 6 gorszy. W poniedziałek utworzył lokalne maksimum na poziomie 4,5667 złotego. Otwarta jest droga do poziomów 4,597 złotego oraz 4,741 złotego. W przypadku korekty na rynku, kurs pary euro-złoty znajdzie wsparcia na poziomie 4,504 złotego oraz 4,456 złotego.

bEivlrKR

O godzinie 8:00 płacono za euro 4,551 złotego. Dzisiaj dojdzie do aukcji hiszpańskich i greckich bonów skarbowych. Poznamy ważne dane makroekonomiczne m.in. odczyt inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii, poziom indeksu ZEW w Niemczech oraz dynamikę sprzedaży detalicznej w USA. W Polsce opublikowane zostaną inflacja konsumencka oraz bilans płatniczy.

O godzinie 20:15 zostanie opublikowany komunikat FOMC. Komitet powinien podtrzymać decyzję związaną z pozostawieniem stóp procentowych do połowy 2013 roku na bieżącym poziomie 0,0-0,25 procenta. Operacja _ Twist _, czyli sprzedaż krótkoterminowych obligacji oraz kupno długoterminowych długów również powinna być kontynuowana.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

bEivlrLm
waluty
komentarze walutowe
dziś w money
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)