Notowania

dziś w money
29.09.2010 09:02

Euro rośnie do dolara

Wczorajsza sesja przyniosła kolejne umocnienie pary EUR/USD, mimo że do godziny 16.00 kurs tej pary nie wykazywał ochoty do dalszej zwyżki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Impulsem do zmian okazały się dane na temat indeksu nastrojów Conference Board, których słabszy odczyt osłabił dolara, dzięki czemu eurodolar mocnym ruchem przekroczył poziom 1,35 i dotarł tuż pod granicę 1,36. Dzisiejsza sesja zaczyna się od utrzymania wczoraj zdobytych poziomów i kurs EUR/USD kształtuje się na poziomie 1,3580. Warto wspomnieć, że na dzień dzisiejszy nie zaplanowano żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych, przez co może brakować impulsów do dynamicznych zmian.

Dobre popołudnie złotego

Wczorajsza sesja była bardzo dynamiczna dla par złotowych. Szczególnie burzliwie kształtował się kurs USD/PLN, który wczoraj z rana notował mocny wzrost, by tuż przed zakończeniem europejskiej sesji zanotować swoje nowe lokalne minimum na poziomie 2,9220.

Dzisiejszą sesję kurs USD/PLN rozpoczyna od kontynuacji spadku i o godzinie 8.30 wynosił 2,9170. Dużo stabilniej zachowywała się para EUR/PLN, która nie skorzystała z poprawy nastrojów i dzień zakończyła lekkim wzrostem. Dziś natomiast widać próby aprecjacji złotego i w efekcie kurs EUR/PLN o godzinie 8.30 kształtował się na poziomie 3,9660.

Dziś decyzja w sprawie stóp procentowych w Polsce

Środowa sesja przyniesie tylko jedną publikację makroekonomiczną. Będzie to decyzja w sprawie stóp procentowych w Polsce. Rynek nie spodziewa się zmiany poziomu stóp, które aktualnie wynoszą 3,5 proc., jednak można zauważyć, że w RPP przybywa zwolenników bardziej jastrzębiej polityki monetarnej. Niemniej jednak w tej chwili stanowią oni mniejszość składu rady, co oznacza, że każda zmiana stóp będzie odczytywana jako niespodzianka.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz